Πολλές χαμένες ευκαιρίες για τον Ηρακλή στην Ευξεινούπολη

Ένα ακόμη δυνατό φιλικό παιχνίδι έδωσε το Σάββατο (9/10) ο Ηρακλής Λάρισας.

Η ομάδα του νομού μας που έχει ιδιαίτερα υψηλές φιλοδοξίες στο νέο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής, αγωνίστηκε στην Ευξεινούπολη κόντρα στην τοπική Δήμητρα, ομάδα της ίδιας κατηγορίας.
Για την ιστορία οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1.

Το 0-1 σημειώθηκε νωρίς, στο 13’ με τον έμπειρο επιθετικό Κακαβίτση με κεφαλιά, από σέντρα του Χατζηλιόντα. Η ισοφάριση ήρθε στο 75’ από κόρνερ.

Ο Ηρακλής ήταν πολύ καλός στο πρώτο 45λεπτο και μάλιστα έχασε σημαντικές ευκαιρίες. Κακαβίτσης, Χασομέρης, Χατζηλιόντας και Μπάμης βρέθηκαν κοντά στο γκολ…

Στην επανάληψη ο Ηρακλής είχε και οριζόντιο δοκάρι σε σουτ του Δοδοντσάκη στο 58’.

Ηρακλής Λάρισας (Χρήστος Χατζηλιάδης – Θάνος Τριανταφυλλόπουλος): Παπαγιάννης, Παπαγεωργίου, Κούλπας, Δοδοντσάκης, Κουτσούκης, Μπάμης, Αγρόδημος, Χατζηλιόντας, Κακαβίτσης, Χριστίδης, Χασομέρης.
Έπαιξαν και οι: Χάμος, Τάρτας, Ναρίνογλου, Σταμάτης, Βαγενάς, Αλεξίου.