Εθνική Παίδων: Γεωργία-Ελλάδα 2-2

Ισόπαλος με το ίδιο σκορ (2-2) έληξε και ο δεύτερος φιλικός αγώνας της Εθνικής Ομάδας Παίδων (U-17) στην Τιφλίδα με αντίπαλο την αντίστοιχη της Γεωργίας.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα βρέθηκε πίσω στο σκορ με πέναλτι στο 33’, αλλά στην επανάληψη έκανε την ανατροπή με γκολ του Γκούμα στο 53’ και του Καλοσκάμη στο 76’. Δεν κατάφερε, όμως, να κρατήσει τη νίκη καθώς ισοφαρίστηκε στο τελικό 2-2 στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός, Αλέξανδρος Αλεξιάδης, χρησιμοποίησε τους εξής ποδοσφαιριστές: Αγγελίδης, Γεωργιάδης (46’ Καλοσκάμης), Δεληγιάννης (82’ Παπακανέλλος), Καστίδης, Γιαματζίδης, Κωττάς, Αρσενίδης (90’ Πιτσώτης), Λιατίφης (70’ Αμπαρτζίδης), Γατόπουλος (46’ Γκιτέρσος), Γκούμας (90’ Σταράκης), Αδάμ.