Φιλική νίκη για την ΑΕΛ

Φιλική νίκη με 1-0 επί του Λεβαδειακού πέτυχε η ΑΕΛ με σκόρερ το Γιάκο στο γήπεδο Καρπενησίου την Πέμπτη (5/8) που έγινε με αφορμή την προετοιμασία των δύο ομάδων ενόψει της νέας σεζόν.

Το γκολ της ΑΕΛ μπήκε στο 27ο λεπτό όταν ο Μαϊδανός έκανε τη σέντρα με το Γιάκο από κοντά να διαμορφώνει το τελικό 1-0 για την ΑΕΛ. Αξίζει να σημειωθεί ότι ένα λεπτό  πριν από την επίτευξη του γκολ ο Ακούνια εκτέλεσε πέναλτι με τον τερματοφύλακα του Λεβαδειακού, Στέφαν Στογιάνοβιτς, να αποκρούει.

Η αρχική ενδεκάδα της ΑΕΛ (Φραντζέσκος): Σουλούκος, Θ. Παπαγεωργίου, Μαϊδανός, Ηλιάδης, Θεολόγου, Πατράλης, Κοτσιανούλης, Νικολιάς, Γιάκος, Συμελίδης, Ακούνια.

Έπαιξαν ακόμα για την ΑΕΛ οι: Θεοδωρόπουλος, Μισυρλής, Μπέρτος, Γκοτζαμανίδης, Αγγελούλης, Χαλάτσης, Κ. Παπαγεωργίου, Μιλτιάδης, Γκράουρ, Γλυνός, Ζαχαράκης, Κούστα, Δάκτυλας, Μαυριάς, Κολομπίνο.