Από τον παράδεισο στην κόλαση 15 δευτερόλεπτα δρόμος!

Αγώνας για γερά νεύρα με σκληρό φινάλε ήταν το χθεσινό για τον κόσμο της ΑΕΛ που είδε την ομάδα από τον παράδεισο σε μόλις 15 δευτερόλεπτα να πηγαίνει στην κόλαση.

Μοιραίος ο Μπέντζαμιν Μουκάντζο που κερδήθηκε από τον Αθανασιάδη αφού ωστόσο προηγουμένως μοίρασε ασίστ για το 1-2 του Νικολιά στο 70’.

Η ΑΕΛ είδε Λαμία και Παναιτωλικό να παίρνουν από έναν βαθμό αυτή την αγωνιστική από Αστέρα Τρίπολης και Άρη αντίστοιχα σε αντίθεση με αυτή που έμεινε ουραγός στους 9.

Αυτό που πρέπει ωστόσο να κρατήσουμε από το χθεσινό παιχνίδι είναι η ενέργεια που έδειξε η ομάδα στο δεύτερο ημίχρονο και κυρίως όσο περνούσαν τα λεπτά.

Η ΑΕΛ είχε τα ψυχικά αποθέματα να ισοφαρίσει από 0-2 σε 2-2 και μάλιστα σπατάλησε και σπουδαία ευκαιρία για να γίνει η μεγάλη ανατροπή.

Το χθεσινό παιχνίδι ήταν ένα μάθημα που δίδαξε πως ποτέ δεν πρέπει να τα παρατάς και να νιώσεις σίγουρος είτε είσαι από την πλευρά του νικητή είτε του χαμένου. Όλα τελειώνουν στο τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.