Βαριά ήττα στο Κύπελλο για την ΑΕΛ

Η ΑΕΛ παρουσίασε ένα πολύ κακό πρόσωπο σε ένα ακόμη ματς. Αυτή τη φορά ηττήθηκε από τον ΠΑΟΚ (20/1) στην Τούμπα με το βαρύ σκορ 5-0 για τον θεσμό του Κυπέλλου Ελλάδας.

Το τελικό σκορ δεν αφήνει και πολλά περιθώρια με την ομάδα της ΑΕΛ να παρουσιάζει ένα αρνητικό πρόσωπο και να προβληματίζει έντονα.

Οι «ασπρόμαυροι» άνοιξαν το σκορ στο 9ο λεπτό με τέρμα του Τζόλη, ο οποίος μάλιστα στο 23ο λεπτό «χτύπησε» εκ νέου, διευρύνοντας το προβάδισμα των γηπεδούχων.

To 3-0 για τους Θεσσαλονικείς διαμόρφωσε στο 47ο λεπτό ο Κρμέντσικ, με τον Ίνγκασον να χρίζεται κι αυτός σκόρερ οκτώ λεπτά αργότερα. Στο 74’ ο Τζόλης κάνει το 5-0.

Γκολ: 9', 23', 74’ Τζόλης (ΠΑΟΚ), 47' Κρμέντσικ (ΠΑΟΚ), 55' Ίνγκασον (ΠΑΟΚ).

Κίτρινες: Α.Ζίβκοβιτς (ΠΑΟΚ).

ΠΑΟΚ: Ζίβκο Ζίβκοβιτς, Περέιρα, Βαρέλα, Ίνγκασον, Ροντρίγκο, Ελ Καντουρί – Αουγκούστο, Ουάρντα (59' Κούτσιας), Α.Ζίβκοβιτς, Τζόλης, Κρμέντσικ (59' Λάμπρου).

ΑΕΛ: Νάγκι, Γκοτζαμανίδης (63’ Τσόσιτς), Ζίζιτς, Μπέρτος (63’ Νικολιάς), Μαϊδανός, Κολομπίνο (82’ Στοΐνοβιτς), Ηλιάδης, Μιλοσάβλιεβιτς, Καρανίκας, Γλυνός (63’ Πινακάς), Ντουρμισάι.

Διαιτητής: Γρατσάνης (Tρικάλων) Βοηθοί: Κούλα Χασάν (Ξάνθης) Καλαμπόλης (ΑΙΤ/ΝΙΑΣ) 4ος: Μαλούτας (Ημαθείας).