Νίκη στο φινάλε για την Αιγάνη, 2-1 το μαχητικό Μελισσοχώρι

Νίκη στο τέλος για την Αιγάνη! Ο Σαμέτ ήταν αυτός που «λύτρωσε» την Αιγάνη στις καθυστερήσεις μιας και βρήκε δίχτυα και έδωσε το πρώτο τρίποντο στην ομάδα του κόντρα στο Μελισσοχώρι.

Πραγματοποιήθηκε μια ενδιαφέρουσα και συνάμα αμφίρροπη αναμέτρηση με τον Τάκη να δίνει το προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 30΄ για το 1-0. Η απάντηση του Αστέρα ήταν άμεση και δύο λεπτά αργότερα ο Ζαφειρίου έφερε το ματς στα ίσια αλλά ο Σαμέτ είχε τον τελευταίο λόγο.

ΑΙΓΑΝΗ (Δ. Ζηρδέλης): Ριζάκης, Ρουμπιές Κ., Γκαραγκούνης Ι., Ζάχος (60′ Σάλα), Παύλου, Βουγιούκας, Τάκης, Γκαραγκούνης Χαρ., Σαμέτ (90’+6′ Κατσάνος), Μπουλάρι, Πουρλιώτης.

ΜΕΛΙΣΣΟΧΩΡΙ (Μ. Αλεξούδης): Τζήμας, Σδράλης, Παπαδημητρίου (84′ Σούλα), Κολοβός, Αβδουλάς, Σουλιώτης, Καραμάνος, Βουτυρίτσας (55′ λ.τ. Λιάγκας), Δανιλούλης (88′ Πλης), Ζαφειρίου (71′ Διαμαντής), Αγγελακόπουλος.