Φιλική ήττα για την ΑΕΛ (PICS)

Σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Καλαμπάκας «Βασίλης Καρακίτσιος», ο ΠΑΣ Γιάννινα, νίκησε με 1-0 την ΑΕΛ, με το Κρίζμαν στο 59ο λεπτό, μετά από σέντρα του Πίρσμαν, να πετυχαίνει το μοναδικό τέρμα και να δίνει τη φιλική νίκη στην ομάδα του.

Οι φάσεις του αγώνα

Ευκαιρία με το Λέο Μπάτιστ για το ΠΑΣ Γιάννινα απέναντι στο Νάγκι έστειλε τη μπάλα άουτ στο 18ο λεπτό.

Εκτέλεση φάουλ του Κρίζμαν για τον ΠΑΣ Γιάννινα έσωσε ο Νάγκι στο 20ο λεπτό.

Σουτ του Σάλιακα για τον ΠΑΣ Γιάννινα άουτ στο 24ο λεπτό

Σουτ του Λώλη για τον ΠΑΣ Γιάννινα, έσωσε ο Νάγκι στο 25ο λεπτό

Σουτ του Καρτάλη για τον ΠΑΣ Γιάννινα άουτ στο 57ο λεπτό

Γκολ για τον ΠΑΣ Γιάννινα με τον Κρίζμαν με προβολή από κοντά, μετά από σέντρα του  Πίρσμαν στο 59ο λεπτό.

Σουτ του Ντουρμισάι για την ΑΕΛ μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Χουτεσιώτης στο 85 λεπτό.

ΑΕΛ (Μιχάλης Γρηγορίου): Νάγκι, Μπέρτος, Φιλίπ (66′ Μαϊδανός), Ηλιάδης, Σετσέροβιτς (66′ Γκαζάλ), Σπάρβ, Τρούγιτς, Ντουρμισάι, Τόρζε (66′ Μιλοσάβλιεβιτς), Πλατέλλας (66′ Πινακάς), Μιχαήλ (71′ Μούζεκ).

ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Κάργας (62′ Εραμούσπεν), Παντελάκης, Πίρσμαν (79′ Πήλιος), Σάλιακας (62′ Οικονομόπουλος), Σιόντης (62′ Λιάσος), Καρτάλης (75′ Δούμτσης), Νάουμετς (62′ Ντομίνγκεζ), Λώλης, Κρίζμαν, Λεό (89′ Γροσδάνης).