Κ17: Πρωταθλητής ο ΠΑΟΚ στη «ρώσικη ρουλέτα»

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 6-5 στα πέναλτι (3-3 κανονική διάρκεια και παράταση) του Ολυμπιακού και κατέκτησε το πρωτάθλημα Κ17 στον τελικό που διεξήχθη στη Λαμία. Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο 8ο λεπτό με τον Σταμούλη ενώ έξι λεπτά μετά οι τυπικά γηπεδούχοι είχαν σπουδαία ευκαιρία για το 2-0 με τον τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ να κρατάει την ομάδα του στο παιχνίδι εντυπωσιακά και στο 45' ο Κούτσιας ισοφάρισε πριν το τέλος του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Σταμούλης και πάλι έβαλε μπροστά τους ερυθρόλευκους, με τους φιλοξενούμενους να επιστρέφουν στο ματς τρία λεπτά μετά. Το παιχνίδι πήρε... φωτιά στο 72' με τον «δικέφαλο του Βορρά» να παίρνει για πρώτη φορά προβάδισμα αλλά ο Κασέμι με τρομερή εκτέλεση φάουλ έστειλε το ματς στην παράταση. Ο ΠΑΟΚ στην παράταση σκόραρε, αλλά το τέρμα ακυρώθηκε σωστά ως οφσάιντ. Στα πέναλτι ο ΠΑΟΚ ήταν πιο ψύχραιμος από τον Ολυμπιακό που αστόχησε σε τρία και έτσι πήρε τη νίκη και το τρόπαιο.