Πολλά γκολ στην πρεμιέρα της Α1’ ΕΠΣΛ!!!

Στο γήπεδο Βιολογικού ο Πανιώνιος Νέας Σμύρνης υποδέχθηκε τον Φιλοκτήτη Μελιβοίας με τις δύο ομάδες να μένουν στο 2-2. Ο Κίτσας Παν. στο 36’ με κεφαλιά άνοιξε το σκορ, ενώ στο 44′ πέτυχε και το 2–0.

Στο 57’ ο  Πασιάς μείωσε σε 2-1, ενώ το τελικό 2–2 διαμόρφωσε τρία λεπτά αργότερα ο Παπαρίζος με κεφαλιά. Στο 68’ ο Κίτσας Γερ. είχε κάθετο δοκάρι..

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης (Αποστόλης Κορομηλάς): Κίτσας Ι., Δημόπουλος, Σερέτης, Κοτρώτσιος Χρ., Βασιλείου Π., Κίτσας Γερ., Ελιζόπουλος Σ. (70′ Παϊτέρης), Σκέντζας Χρ. (80′ Παπαγεωργίου), Χαν, Κοτρώτσιος Αθ., Κίτσας Π.

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Νίκος Παπανικολάου): Κιλιργιώτης, Παπαρίζος Ρ., Παπαρίζος Μ. (89′ Ντούμος), Πασιάς, Λαδάς, Καψάλης Π. (46′ Κοταρέλας), Καπετάνιος, Γκουντάρας Ν. (75′ Καψάλης Γ.), Κουβαράς, Βάνης, Μαλλιάρας.

Συκούριο – Ιπποκράτης 3-2

Το Συκούριο επέστρεψε στην ενεργό δράση με νίκη απέναντι στον Ιπποκράτη με σκορ 3-2. Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε χωρίς γκολ. Στην επανάληψη όμως σημειώθηκαν πέντε τέρματα!

Το Συκούριο πέτυχε δύο γρήγορα γκολ με τους Τζέκα (47΄) και Ριζούλη (51΄). Στο 57΄ ο Παπανικολάου μείωσε σε 2-1 αλλά στο 66΄ο Κορδέλας έκανε το 3-1. Το τελικό 3-2 διαμόρφωσε στο 76΄ο Παπανικολάου.

Συκούριο (Γ. Μιχαλές): Πατούνας, Βαρσάμης (55′ Μακρής), Λανάρας, Γκανάτσιος, Βελλής, Γκρέτσης, Πότσης, Τζιούρας, Ριζούλης, Κορδέλας, Τζέκα.

Ιπποκράτης (Β. Κυριάκος): Ράιδος, Γιαννίκης, Τζήκας (58′ Κουταλιάς), Αθανασίου, Μαραμής, Κοντογιώργος, Μονάντερος, Παπανικολάου Β. (62′ Κρεμαστάς), Παπανικολάου Βαγγ., Φραχόλι Ότ., Τσιβάκας (52′ Φραχόλι Ρ.).

Δένδρα – Αιγάνη 4-1

Ο Κεραυνός Δένδρων έκανε δυναμική εκκίνηση, αφού κέρδισε με σκορ 4-1 τον Όλυμπο Αιγάνης. Στο 5΄ο Σαμέτ έκανε το 0-1 για τους φιλοξενούμενους αλλά οι «κίτρινοι» γύρισαν το ματς με τους Πέρπερα (31΄) και Γκάτη (44΄).

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν κι άλλο στροφές και έφτασαν έτσι στο 4-1 χάρη στα γκολ που σημείωσαν οι Πέρπερας (79΄) και Τασιούλας (89΄).

Κεραυνός Δένρων (Μ. Ταυλαρίδης): Ράγιας, Τασιούλας, Κωστάκης, Κουσάνας (Καλέσης Αχ.), Σκριάπας, Γκάτης, Γκαμπέτας, Βόραδας (Μπακού), Καλέσης Απ., Πέρπερας (Κώτσιος), Σερδένης (Τσούτσας).

Αιγάνη (Γ. Μπάτζιος): Ριζάκης, Λάζος, Χριστοδούλου Αθ., Χριστοδούλου Γ., Γκαραγκούνης Ι., Μπουλάρι Λ., Τάκης, Βουγιούκας, Σαμέτ, Γαγάρας Αθ., Λιούπας (76′ Φουντούνας).

Νέα Πολιτεία – Λαρισαϊκός 1-1

Ισοπαλία σημειώθηκε στο Λαρισινό ματς που έγινε όμως στο Καλοχώρι. Αστραπή Νέας Πολιτείας και Λαρισαϊκός έμειναν στο 1-1. Ο Ζαχόπουλος στο 12΄έκανε το 1-0 αλλά στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 72΄ο Κωνσταντάς έγραψε το τελικό 1-1.

Νέα Πολιτεία (Γ. Καφφές): Πραγκαφίλης, Μπομπότης, Χλωρός, Κατσιάνος, Ζήσης, Φασούλας, Μανώλης, Δημόπουλος (65′ Κολλάτος), Ζαχόπουλος (75′ Καλτσάς), Ταρταμπούκας, Ζησούλης.

Λαρισαϊκός (Κ. Παπακωστούλης): Πατέτσος, Μπρατάν, Μαντζώνης, Μικερτζής Δ. (75′ Καζαντζής), Μπαλαμώτης, Βάσσος (79′ λ.τ. Κουρούκας), Δαλαμπύρας (70′ Μικερτζής Β.), Κωνσταντάς, Μανωλόπουλος, Φωκαΐδης, Μπουζώνας.

Ναρθάκι – Βαμβακού 1-2

Ο Ατρόμητος Βαμβακούς πανηγύρισε τη νίκη στο γειτονικό ντέρμπι με το Ναρθάκι καθώς επικράτησε με 1-2 και μάλιστα εκτός έδρας. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά στην αναμέτρηση και στο 26΄ο Βαρελάς έκανε το 1-0 αλλά στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους και αφού έφτασαν στην ισοφάριση στο 50΄με τον Τσιτσικλή, κατάφεραν να πετύχουν την ολική ανατροπή στο 60΄με αυτογκολ του Τσαπέπα μετά από προσπάθεια του Τσιτσικλή.

Ναρθάκι (Δ. Δανιλούλης): Ζειμπέκης, Τσαπέπας, Δημακόπουλος, Κατσικόπουλος, Λελεντζής, Ρεντινόπουλος, Βαρελάς, Καψιώχας, Βράκας, Καραβαγγέλης, Παπαθανασίου (70′ Νταιάκης).

Βαμβακού (Χ. Ανδρεόπουλος): Σακελλαρίου (42′ λ.τ. Μπερσιάνης), Βασιλόπουλος, Μακρής, Ξυνογαλάς Η., Βόπης Μουτκανάς, Αζάς (65′ Ξυνογαλάς Αλ.), Φλώρος, Θανόπουλος Λ. (85′ Χρόνης), Τσιτσικλής, Αρσενόπουλος (46′ Τασιόπουλος).

Υπέρεια – Γαλήνη 1-0

Η Δόξα Υπέρειας κατάφερε να ξεκινήσει με το δεξί, κερδίζοντας με σκορ 1-0 την Γαλήνη στην πρεμιέρα της Α1’ ΕΠΣΛ. Το πέναλτι που έδωσε και τη νίκη στους γηπεδούχους εκτέλεσε ο Αλέξης Τζατζάκης στο 55′. Ο ίδιος παίκτης είχε και δοκάρι, ενώ Κερμελίδης, Κουσιώρας είχαν επίσης δοκάρι. Ευκαιρία έχασε και ο Σουλτούκης.

Δόξα Υπέρειας (Φώτης Πλίτσης): Σκαντζούρης, Δημητρίου, Τσούνης (60′ Σουλτούκης), Παπαδόπουλος Απ., Πρίφτης, Μαργαριτόπουλος, Ντόντος, Γκατζόγιας, Κουσιώρας (80′ λ.τ. Γεωργουλόπουλος), Κερμελίδης (85′ Τσιούρης Γ.), Τζατζάκης.

Απόλλων Γαλήνης (Αχιλλέας Τσιβόπουλος): Σβάρνας, Βασιλειάδης (70′ Αλεξανδράκης), Ζυγούρης, Ζυγογιώργος, Γκρίτσας, Γκουτσιούδης (80′ Μούσιος), Κουρμπάτι (7′ λ.τ. Καψαλός), Γκέκας, Ντούλια, Κυριακόπουλος (30′ λ.τ. Μωυσιάδης), Παιδής.