Σημαντικές νίκες για Π.Ο.Ε και Τύρναβο!!!

Εντυπωσιακή ήταν η συνέχεια για τον Π.Ο.Ε. αφού επικράτησε με σκορ 5-0 του Αχιλλέα Φαρσάλων. Αναμέτρηση στην οποία οι «κυανόλευκοι» του Ζήση Ζιάγκα πρόσφεραν απλόχερα γκολ και θέαμα και έφτασαν με χαρακτηριστική άνεση στη νίκη, με πέντε διαφορετικούς σκόρερς. Και πιο συγκεκριμένα βρήκαν δίχτυα οι Λαζαρίδης (22΄), Πεπκολάι (37΄), Νταμπώσης (53΄), Ματούλας (63΄) και Ζηρδέλης (74΄).

Π.Ο.Ε (Ζ. Ζιάγκας): Γούπος, Μπούσιας, Νταμπώσης, Σουγλής, Περτζιόνι (72’ Μπαρλαγιάννης Ν.), Πετάνι, Χάμος, Πεπκολάι (56’ Παναγιώτου), Ζηρδέλης (78’ Χατζηβασίλης), Ματούλας, Λαζαρίδης (67’ Μουστάκας).

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ (Α. Παπαγεωργίου): Παπαδημητρίου Α., Παπακωνσταντίνου, Γκούνης Μπερσιάνης, Καναβός (46’ Τσούλης), Αναγνώστης, Ζιώγας, Τλούπας, Κούμρια, Γαγάρας (58’ Πετράκης Μ.), Ιμερέι (46’ Μπαιράμης).

Εύκολα και ο Τύρναβος…

Ο Τύρναβος πέρασε εύκολα από τον Αμπελώνα επικρατώντας της ομώνυμης ομάδας με 1-4. Σε ένα παιχνίδι όπου οι «κυανέρυθροι» μπήκαν με επιθετικές διαθέσεις στο ματς και κατάφεραν να βάλουν γερά θεμέλια για τη νίκη χάρη στα τέρματα που σημείωσαν οι Χατζής (20΄) και Πίρε (22΄).

Με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Χατζούλης μείωσε σε 1-2 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι αλλά οι Τυρναβίτες κατάφεραν να «κλειδώσουν» τη νίκη στα τελευταία λεπτά με δράστες τους Πρισακάρου (85΄) και Πίρε (89΄).

ΑΜΠΕΛΩΝΙΑΚΟΣ (Μ. Μαλαμάς): Βραζιτίκος, Γκιόνα, Πάνου, Δαλακώνης, Αλεξόπουλος Αχ., Χατζούλης, Αλεξόπουλος Στ., Αλεξανδρής (81′ Βούκιας), Κατσής (85′ Αντύπας), Καρυπίδης (76′ Κυρίτσης), Κουδέρης (88′ Χαδούλης).

ΤΥΡΝΑΒΟΣ (Γ. Καμάκας – Χ. Καπελιάνης): Φαρμάκας, Νικολακούλης, Αυλογιάρης, Παπαδόπουλος, Κατσαρός, Γανός, Βερύκοκος, Μανακούσιος, Μπλατσέρι, Χατζής, Πίρε.