Ατρόμητος - Ντουνάισκα 3-2

Η Ντουνάισκα Στρέντα έβαλε δύσκολα στον Ατρόμητο, με τους Περιστεριώτες να παίρνουν τη νίκη (3-2) και την πρόκριση για την επόμενη φάση των προκριματικών του Europa League

Οι παίκτες του Γιάννη Αναστασίου μπήκαν «φουριόζοι» στο ματς και προηγήθηκαν με 2-0 αλλά στο δεύτερο ημίχρονο σαν να έκατσαν πάνω σε αυτό το σκορ με αποτέλεσμα η Ντουνάισκα να βρει τις λύσεις και να βάλει «φωτιά» στο ματς κάνοντας το 2-2. Ο Ρισβάνης ωστόσο με γκολ στο 77ο λεπτό έκανε το 3-2 διώχνοντας το άγχος από την ομάδα του που θα συνεχίσει το ευρωπαϊκό της ταξίδι.

Ατρόμητος (Γιάννης Αναστασίου): Μέγερι, Κιβρακίδης, Γούτας, Ρισβάνης, Κατράνης, Χάρισης, Μάντσον, Ούμπιδες (87' Νάτσος), Ενσικουλού (70' Ρόσα), Μανούσος, Βέλλιος (60' Καχίλα).

Ντουνάισκα Στρέντα (Χιμπάλα): Γέντλιτσκα, Όραβετς (62'Βεσελόφσκι), Κρούζλιακ, Βίντα, Μπλάκμαν, Κόστρνα, Κάλμαρ, Ρόναν, Τσμέλικ (46' Βίντα), Ταϊβό, Ραμίρεζ.