Τεσσάρα και μία νίκη μακριά απ' το τίτλο ο Αβέρωφ

Μία ακόμα σπουδαία και συνάμα εντυπωσιακή νίκη πέτυχε το απόγευμα του Σαββάτου (18/5) ο ΠΑΟΛ Αβέρωφ απέναντι στο Ελευθεραί το οποίο νίκησε με 4-1, για την 29η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΛ.

Ο ΠΑΟΛ Αβέρωφ ήδη βρισκόταν και μαθηματικά στην Α' ΕΠΣΛ με τη σημερινή νίκη να φέρνει την ομάδα στους 62 βαθμούς και μία νίκη μακριά από την κατάκτηση του τίτλου, ενώ η ομάδα του Δημήτρη Δανιλούλη παρέμεινε στους 31 πόντους, έχοντας όμως εξασφαλισμένη την παραμονή της στη κατηγορία.

Με τη συμπλήρωση 17 λεπτών αγώνα ο Ελευθέρογλου έκανε το 1-0 για τον ΠΑΟΛ, ο οποίος πέτυχε μέσα σε πέντε λεπτά άλλα δύο τέρματα μέχρι το ημίχρονο. Ο Κουσιάς στο 33' σημείωσε το 2-0 και ο Λιλολλάρι στο 38' το 3-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Καρέ τερμάτων στο 55' με τον Σγουράλη, ενώ στο 80' ο Χατζής πέτυχε το γκολ της τιμής για το Ελευθεραί μειώνοντας στο τελικό 4-1.

Διαιτησία: Βλιώρας (Καραγιάννης, Λάκης)

ΠΑΟΛ Αβέρωφ: Μάνος, Στεργίου, Μήτσιος (65' Σταυροθανασόπουλος), Μούτσα, Μπαστούνης, Λιλολλάρι, Μπαρούτας (46' Ντέκας), Γραμμένος, Κουσιάς (54' Σγουράλης), Ελευθέρογλου (59' Δελητζάνης), Κοτρώτσιος.

Ελευθεραί: Μόσιαλος, Καρβούνης (Χατζής Γ.), Κουτσοδόντης (46' Μασρί), Κολοβός, Δάσσιος, Ζησόπουλος, Καλφούντζος, Βλησαρούλης, Θεοδώρου, Χατζής Κ., Βασιλόπουλος.