Στο ίδιο τέμπο ο Ηρακλής Χάλκης

Ο Ηρακλής Χάλκης σημείωσε δύο γκολ το πρωί της Κυριακής (21/4) κόντρα στην Ανθούπολη και έτσι πήρε μια ακόμη νίκη για το πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣΛ.

Δύο γκολ ήταν αρκετά για τον Ηρακλή Χάλκης που σημείωσε στο πρώτο μέρος. Στο 15’ ο Καλογιάννης με πλασέ έκανε το 1-0 και στην εκπνοή του ημιχρόνου τη σέντρα έβγαλε ο Καλογιάννης και ο Αγγελακόπουλος με πλασέ έκανε το 2-0.

Η Ανθούπολη είχε δύο καλές στιγμές στο δεύτερο μέρος. Στο 70’ το φάουλ του Αναγνώστη πέρασε άουτ και πέντε λεπτά αργότερα ο Καρατζούκος από κοντά έστειλε τη μπάλα άουτ.

Ηρακλής Χάλκης: Κατηγιάννης, Θυμάκης, Νικολούλης, Τσάβος, Ντινούλης, Μπακαλούλης, Καλογιάννης, Βογιατζής Χ., Γκογκότης Κ. (67’ Λένας), Αγγελακόπουλος (80’ Κυρπάτσης), Τσάντος.

Ανθούπολη (Βάϊος Καραφέρης): Δημόπουλος, Τσούτσος, Τσουμπίκας, Αργυρούλης, Τσότσικας, Καφανέλης (70’ Ντόκος), Ευαγγέλου, Καρατζούκος, Αναγνώστης, Σκορδίλης (50’ Χοτάϊ), Κολαξής (60’ Λόζιος).

Διαιτητική τριπλέτα: Πατσής, Ντελέζος, Παπαγεωργίου.