Μία ακόμη νίκη για τον Απόλλωνα Λάρισας (PICS)

Απόλλων Λάρισας και Τρίκαλα αναμετρήθηκαν την Κυριακή (14/4) στο γήπεδο Φιλιππούπολης για την 27η αγωνιστική της Football League. Η ομάδα της Λάρισας κέρδισε με σκορ 3-1 και έτσι συνέχισε πήρε άλλη μία νίκη.

Το ματς έγινε σε ένα βροχερό μεσημέρι, με τους γηπεδούχους να κάνουν ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο και να σημειώνουν τρία γκολ, ενώ έχασαν και πολλές ευκαιρίες να σημειώσουν και άλλα τέρματα.

Στην επανάληψη τα Τρίκαλα κατάφεραν να μειώσουν με ένα αυστηρό πέναλτι που δόθηκε αλλά ως εκεί. Χάθηκαν ευκαιρίες εκατέρωθεν με το σκορ να μην αλλάζει μέχρι τέλους.

9’ Ο Σκούπρα με τρομερό σουτ ανοίγει το σκορ, η μπάλα βρήκε πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι και μετά στα δίχτα (1-0).

10’ Ο Πάνος κάνει το σουτ, ο Μαντζάρης σε κόρνερ.

16’ Από πάσα «τρύπα» του Χατζή στην πλάτη της άμυνας των Τρικάλων, ο Γκουντρουμπής έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα με προβολή για το 2-0.

24’ Ο Χατζής με κοντινή προβολή μέσα από την περιοχή σημειώνει το 3-0.

40’ Τεράστια ευκαιρία έχασε ο Λίταινας, αφού έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ.

42’ Ο Λούκας βρέθηκε σε θέση βολής, έκανε το σουτ, ο κίπερ των Τρικάλων έδιωξε σε κόρνερ.

43’ Δοκάρι ο Μπραμπίλα, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

44’ Μέσα από την περιοχή ο Πάνος δεν κατάφερε να σκοράρει, αφού το σουτ που έκανε πέρασε πάνω από την εστία.

47’ O Πολέτο έχασε μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει με τον Ντιαλό να σώνει την τελευταία στιγμή.

49’ Ο Τριανταφυλλάκος μειώνει σε 3-1 με πέναλτι. Στη συγκεκριμένη φάση ήταν ο Σουλιώτης με τον Σμυρλή, με τον τελευταίο να κερδίζει το πέναλτι.

57’ Τεράστια ευκαιρία έχασε ο Κούλπας αφού το σουτ που έκανε μέσα από την περιοχή πήγε άουτ.

69’ Κεφαλιά από τον Καπό που κατέληξε άουτ.

71’ Φάουλ ο Τριανταφυλλάκος η μπάλα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Απόλλωνα Λάρισας.

92' Τεράστια ευκαιρία έχασε ο Πολέτο, αλλά ο κίπερ των Τρικάλων έβγαλε σε κόρνερ.

93' Δεύτερη κίτρινη για τον Σουλιώτη. Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσε το ματς ο Απόλλων Λάρισας.

Απόλλων Λάρισας (Αριάν Μπελά): Μαντζάρης, Σκούπρα, Κοντοές, Σουλιώτης, Χατζής, Κουρτεσιώτης, Λίταινας, Πολέτο, Λούκας (51’ Μαρκολίνο), Μπραμπίλα (83’ Μπιμάϊ), Γκουντρουμπής (75’ Τασιούλης).

Τρίκαλα (Μίλος Κόστιτς): Ταϊρης, Πάνος, Ντόσης, Γκότοβος, Ντιαλό (55’ Κούλπας), Λάσκαρης, Τριανταφυλλάκος, Ράντι, Συμελίδης, Γκουγκούδης (46’ Καπός), Σμυρλής (61’ Νιάρος).

Διαιτητική τριπλέτα: Πολυχρόνης (Πιερίας), Αρμακώλας (Κυκλάδων), Χρηστάκος (Πειραιά). 4ος: Μπεκιάρης (Καρδίτσας).