Απόλλων Σμύρνης - Παναθηναϊκός 1-3

Στη Ριζούπολη διεξήχθη τη Δευτέρα (1/4) ο αγώνας ανάμεσα στον Απόλλωνα Σμύρνης και τον Παναθηναϊκό, με τον οποίο έπεσε η αυλαία στην 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν με σκορ 1-3.

Oι «πράσινοι» άνοιξαν το σκορ στο 19ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χατζηθεοδωρίδη, ενώ στο 49ο λεπτό προ κενής εστίας ο Καμπετσής έκανε το 2-0, μετά από πάσα με κεφαλιά του Κουρμπέλη.

Στο 73ο λεπτό η «ελαφρά ταξιαρχία» μείωσε με κεφαλιά του Βαφέα, ενώ έξι λεπτά αργότερα ο Μακέντα σκόραρε, δίνοντας εκ νέου «αέρα» δύο τερμάτων στο «τριφύλλι».

Γκολ: 19' Χατζηθεοδωρίδης (Παναθηναϊκός), 49' Καμπετσής (Παναθηναϊκός), 73' Βαφέας (Απόλλων), 79' Μακέντα (Παναθηναϊκός).

Απόλλων Σμύρνης: Άστρας, Κοντοές (57' Ντούρσο), Βαφέας, Κύργιας, Στάθης, Ναδάλες, Γκίνο (81’ Ρώσση), Αγροδήμος, Γαρουφαλιάς (62' Ελ Χέβρε), Μπεντινέλι, Βάρκας.

Παναθηναϊκός: Κότσαρης, Κουλιμπαλί, Κολοβέτσιος, Αποστολάκης, Ινσούα, Στάικος (85’ Χατζηγιοβάνης), Δώνης, Κουρμπέλης, Χατζηθεοδωρίδης (76' Αρμενάκας), Μακέντα, Καμπετσής (84’ Εμμανουηλίδης).