Με καρέ ο Πλατανιάς στη δεύτερη θέση

Στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Football League, ισόβαθμος με τον Απόλλωνα Λάρισας, ανέβηκε ο Πλατανιάς μετά την σημερινή (30/3) νίκη του κόντρα στον Ηρόδοτο με 4-0, στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 25ης αγωνιστικής της Football League.

Η ομάδα του Γιάννη Τάτση μετά τη νίκη της έφτασε τους 43 βαθμούς, όσους έχει και ο Απόλλων Λάρισας που αγωνίζεται αύριο (31/3) με τον ΑΟΧ/Κισσαμικό στα Χανιά, ενώ σε δύσκολη θέση αναφορικά με την παραμονή του στη κατηγορία παρέμεινε ο Ηρόδοτος που έχει 25 πόντους.

Μετά από ένα στείρο 0-0 στην επανάληψη οι Χανιώτες ήταν καταιγιστικοί και έφτασαν στο 0-1 στο 67' στο 0-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λουκίνα. Στο 73' ο έμπειρος επιθετικός έκανε με σουτ το 0-2, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Καραγκούνης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3, επίσης με σουτ. Το τελικό 0-4 πέτυχε στο 90' ο Παπουτσογιαννόπουλος.

Αναλυτικά το σημερινό αποτέλεσμα της 25ης αγωνιστικής της Football League:

Ηρόδοτος - Πλατανιάς 0-4

Κυριακή 31 Μαρτίου

Δόξα Δράμας - Αήττητος Σπάτων 3-0 (α.α.)

* Ο μεταξύ τους αγώνας Δόξα Δράμας - ΝΠΣ Βόλος κατοχυρώθηκε με 0-3 υπέρ των Βολιωτών

** Η ομάδα του Αήττητου Σπάτων αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα λόγω εκπρόθεσμου Μετοχικού κεφαλαίου