Τριάρα με Πρισακάρου ο Προμηθέας, 3-0 την Νεάπολη

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Πρισακάρου που πέτυχε χατ-τρικ ο Προμηθέας ΑΕ Λάρισας νίκησε 3-0 την Νεάπολη το απόγευμα της Κυριακής (24/3) στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΛ.

Ένα ματς στο οποίο Προμηθέας έφτασε άνετα στη νίκη και τους 33 βαθμούς σε μία άκρως πετυχημένη σεζόν που η παραμονή ήρθε άνετα, ενώ σε δύσκολη θέση παραμένει η Νεάπολη, βρισκόμενη με 16 βαθμούς στην προτελευταία θέση.

Τρία γκολ λοιπόν για τον Πρισακάρου με το πρώτο στο 14' και το δεύτερο ένα λεπτό πριν τα 80 λεπτά. Ο έμπειρος άσος του Προμηθέα έφτασε στο 85' στο χατ-τρικ πετυχαίνοντας το τελικό 3-0.

Διαιτητής: Αντωνίου Γ., Α’ Βοηθός: Κουτίνα Τ., Β’ Βοηθός: Δρυστέλλας Θ.

Προμηθέας ΑΕ Λάρισας: Ιωαννίδης Θ., Πατσούρας Ν., Παϊτέρης Κ. (64′ Καπετανόπουλος Α.), Αliu J., Καρβουνάρης Χ. (87′ Χρυσαφόπουλος Α.), Ψύρρας Ν., Παπαδόντας Κ., Τζουρτζουκλής Γ., Prisacaru R., Πότσης Χ., Δολμές Π. (73′ Πατσιούρας Β.).

Νεάπολη: Παπαναστασίου Ν., Ζαχαρούλης Θ., Συγκουνάς Θ., Δεσπόπουλος Ι., Μέκρας Χ., Μέκρας Γ., Μπουχλαριώτης Α., Μπάρδας Α. (87′ Τσιάρας Β.), Μπαλαούρας Α., Δαλαμπύρας Χ. (80′ Μητσιάκος Θ.), Κολομητρούσης Σ. (54′ Καλόγηρος Κ.).