Άρης – Απόλλων Σμύρνης 5-0

Στο «Κλεάνθης Βικελίδης» διεξήχθη η αναμέτρηση του Άρη με τον Απόλλωνα Σμύρνης, για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League (18/3).

Ο Βαφέας τράβηξε τον Βέλεθ μέσα στην περιοχή και οι Θεσσαλονικείς κέρδισαν πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Ντιγκινί, κάνοντας το 1-0 μόλις στο 8ο λεπτό. Στο 54ο λεπτό ο Τόνσο με πλασέ διπλασίασε τα τέρματά της ομάδας του στο ματς.

Στο 63' ο Ντιγκινί αύξησε κι άλλο τον δείκτη του σκορ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι, ενώ στο 81΄ ο Γιουνές έκανε το 4-0 για τον Άρη, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Φετφατζίδης πρόσθεσε κι αυτός το όνομά του στη λίστα των σκόρερ.

Άρης (Παντελίδης): Κουέστα, Τζανακάκης, Βαλεριάνος, Βέλεθ, Ροζ, Σιώπης, Ματίγια, Λάρσον (78' Φετφατζίδης), Ματέο Γκαρσία, Τόνσο (59' Μαρτίνες), Ντιγκινί (66' Γιουνές).

Απόλλων Σμύρνης (Βελέντζας): Αστράς, Στάθης, Κύργιας, Βαφέας, Κοντοές, Ναδάλες, Γκίνο, Αγρόδημος, Ντούρσο (75’ Ρώσση), Ντεφεντερίκο (65' Βάρκας), Ναζλίδης (58' Ελ Χέλβε).