Εύκολα ο Ηρακλής Χάλκης

Η ομάδα του Ηρακλή Χάλκης συνέχισε με μια ακόμη νίκη. Αυτή τη φορά επικράτησε εύκολα με σκορ 4-1 του Αετού Αετολόφου για το πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣΛ. Στο 10’ ο Καλογιάννης Α. με σουτ έκανε το 1-0 ύστερα από ωραία ομαδική προσπάθεια.

Στο 37’ ύστερα από κόρνερ του Βογιατζή Σ., με κεφαλιά ο Λένας έκανε το 2-0. Ένα λεπτό αργότερα ασίστ του Μπακαλούλη Δ. στον Λέντα που με σους ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 3-0. Στο 81’ με αυτογκόλ ο Ανδρέου το 4-0. Επτά λεπτά μετά ο Λάχο με σουτ μείωσε στο τελικό 4-1.

Ηρακλής Χάλκης (Γιάννης Τσαλάγκας): Πρίφτης Χ., Μπακαλούλης Α. (65’ Θυμάκης), Βογιατζής Σ., Τσάβος, Τσιλούλης, Πρίφτης Ν., Μούτσο, Μπακαλούλης Δ., Λένας (80’ Νικολούλης), Γκουγκότης (65’ Βογιατζής Χ.), Καλογιάννης.

Αετός Αετολόφου (Χρήστος Ηλιάδης): Καρέτσος, Ανδρέου, Καραντώνης, Σταμούλης, Ηλιάδης Σ., Λάχο, Ονιέα (65’ Παντελής), Τσαβούρας, Σαμαράς (50’ λ.τ. Τζιουβάρας), Παρλάτζας, Κατσίδας.

Διαιτητική τριπλέτα: Στάμος, Τάνας, Σκριάπας.