Όλα κρίθηκαν σε τέσσερα λεπτά, Προμηθέας - Μεσοχώρι 2-0

Ένα πεντάλεπτο ήταν αρκετό για τον Προμηθέα ΑΕ Λάρισας προκειμένου να φτάσει στη νίκη κόντρα στην Ελπίς Μεσοχωρίου, με 2-0, για την 15η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΛ.

Ο Προμηθέας ήθελε μόνο τη νίκη με αντίπαλο την ουραγό του πρωταθλήματος και μετά από ένα στείρο 0-0 στο πρώτο ημίχρονο, ένα πεντάλεπτο στην επανάληψη ήταν αρκετό για τους τρεις βαθμούς, με τους νικητές να έχουν πλέον 20, έναντι 5 των αντιπάλων τους.

Μετά λοιπόν το 0-0 του πρώτου μέρους, στο τετράλεπτο 58-62 με δύο τέρματα οι γηπεδούχοι έφτασαν στο 2-0 καθαρίζοντας ουσιαστικά την υπόθεση. Αρχικά ο Παπαδόντας έκανε το 1-0 με τον Πρισακάρου να διαμορφώνει το τελικό 2-0.

Διαιτητής: Νίτσας Χ., Α’ Βοηθός: Ακρίβος Κ., Β’ Bοηθός: Νάκας Χ.

Προμηθέας Λάρισας: Παπαδημητρίου Α., Πατσούρας Ν., Ψύρρας Ν. (88′ Πατσιούρας Β.), Σκαφιδάς Κ., Κοτρώτσιος Χ., Τσουρτσουκλής Γ. (84′ Ιωαννίδης Θ.), Παπαδόντας Κ., Aliu J. (70′ Καπετανόπουλος Α.), Prisacaru R., Τριτάρης Ε., Δολμές Π. (34′ Καραπετσάνης Γ.)

Ελπίς Μεσοχωρίου: Πατσιτός Δ., Χαράλαμπος Γ. (46′ Κουγιάγκας Α.), Μούσιαρης Θ., Καρατσιόλης Δ. (87′ Πατσιτός Ν.), Φραντζάς Ρ., Χαράλαμπος Κ., Μαρκούιας Ν., Καρακώστας Θ., Τσιάρας Η., Κουσιώνης Η. (79′ Μυλωνάς Α.), Καλογιάννης Ν. (70′ Σδράνης Ι.)