Πρόκριση για τα φαβορί στο κύπελλο ΕΠΣΛ

Με πέντε αναμετρήσεις άνοιξε σήμερα (30/1) η αυλαία της φάσης των "32" στο κύπελλο ΕΠΣΛ με τα φαβορί να παίρνουν είτε εύκολα είτε δύσκολα το εισιτήριο της πρόκρισης στην επόμενη φάση.

Ο δεύτερος της βαθμολογίας της Α' ΕΠΣΛ, Ηρακλής Λάρισας δεν είχε κανένα πρόβλημα στους Χαλκιάδες κόντρα στον Μέγα Αλέξανδρο τον οποίο νίκησε με 5-0, ενώ τεσσάρα και πρόκριση για τον Αετό Αμυγδαλέας που νίκησε 4-2 στο Ναρθάκι με μεγάλο πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Περδίκη που πέτυχε χατ-τρικ.

Ματς για γερά νεύρα στα Δένδρα με τον Παναγροτικό να σκοράρει στο τελευταίο λεπτό του αγώνα με τον Κεραυνό και με νίκη 2-1 να παίρνει το εισιτήριο της πρόκρισης, ενώ με το ίδιο σκορ νίκησε και η Δόξα Βλαχογιαννίου στην έδρα του Προμηθέα ΑΕ Λάρισας και έτσι πήρε την πρόκριση στους "16" του θεσμού.

Δήμητρα Γιάννουλης και Δαμασιακός ήρθαν 0-0 και στην παράταση η ομάδα του Δαμασιακού σημείωσε γκολ και έτσι πήρε την πρόκριση (0-1).