Αστέρας Τρίπολης-Ολυμπιακός 0-2

Ο Ολυμπιακός πέρασε από την Τρίπολη με σκορ 0-2. Στο 24ο λεπτό οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι σε πλασέ του Φερνάντεθ, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα οι Πειραιώτες πήραν το προβάδισμα με τέρμα του Κώστα Φορτούνη, έπειτα από ασίστ του Χριστοδουλόπουλου.

Στο 50' οι «ερυθρόλευκοι» σημείωσαν και δεύτερο τέρμα με τους ρόλους να αντιστρέφονται, καθώς ο αρχηγός του Ολυμπιακού «σέρβιρε» στον Λάζαρο, κι αυτός με πλασέ έκανε το 2-0 για την ομάδα του Μαρτίνς.

Γκολ: 28' Φορτούνης (Ολυμπιακός), 50' Χριστοδουλόπουλος (Ολυμπιακός).

Αστέρας Τρίπολης: Παπαδόπουλος, Άνχελ, Πασαλίδης, Κυριακόπουλος (76' Ρόλε), Τριανταφυλλόπουλος, Μουνάφο, Βαλιέντε, Φερνάντεζ (77' Βλάχος), Τσιλιανίδης, Κώτσιρας και Δουβίκας (56' Μανιάς).

Ολυμπιακός: Σα, Ελαμπντελαουί, Σισέ, Βούκοβιτς (78' λ.τρ. Μεριά), Κούτρης, Καμαρά, Γκιγιέρμε, Χριστοδουλόπουλος, Φορτούνης (84' Νάτχο), Ποντένσε και Χασάν (63' Γκερέρο).