ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΚ 0-4

Η ΑΕΚ συνέτριψε 4-0 τον ΠΑΣ στα Γιάννενα, στο ματς με το οποίο ολοκληρώθηκε η 16η αγωνιστική της Super League. Η Ένωση ήταν καταιγιστική και πέτυχε όλα της τα γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Το σκορ άνοιξε στο 5’ ο Μάνταλος με πέναλτι, ενώ στο 21’ ο Μιχαήλ με αυτογκόλ έκανε το 2-0. Ο Πόνσε με γκολ στο 45’ και το τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Να σημειωθεί ότι η ΑΕΚ είχε δοκάρια με τους Λιβάγια, Μπακασέτα και Χουλτ. Δοκάρι είχε και ο ΠΑΣ Γιάννινα με τον Νικολιά, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Αθανασιάδης έχασε πέναλτι, καθώς ο Μπάρκας απέκρουσε.

Γκολ: 5' πεν. Μάνταλος, 21' αυτ. Μιχαήλ, 45' Πόνσε, 45'+3' Πόνσε

17' δοκάρι ο Λιβάγια

19' δοκάρι ο Μπακασέτας

48' δοκάρι ο Χουλτ

63' δοκάρι ο Νικολιάς

90'+1' έχασε πέναλτι ο Αθανασιάδης

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Αποστολόπουλος, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Μπουκουβάλας, Λίλα, Νικολιάς (76' Νάουμετς), Γιάκος (83' Ξύδας), Παμλίδης (46' Σιόντης), Αθανασιάδης, Κρίζμαν.

ΑΕΚ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Μπάρκας, Μπακάκης (46' Τσόσιτς), Τσιγκρίνσκι, Οικονόμου, Χουλτ, Άλεφ, Μάνταλος, Μπακασέτας (69' Κρίστισιτς), Γκάλο, Λιβάγια, Πόνσε (80' Μπογέ).