Ήττα στο Βόλο για τον Οικονόμο

Ο Οικονόμος Τσαριτσάνης αγωνίστηκε την Κυριακή (13/11) στο Βόλο κόντρα στον Ολυμπιακό Βόλου. Η ομάδα της Λάρισας ηττήθηκε με σκορ 4-1.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός Βόλου ήταν αρκετά δραστήριος και στο 13’ προηγήθηκε (1-0), με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λώττα. Στη συνέχεια οι «ερυθρόλευκοι» πίεσαν και πέτυχαν και δεύτερο τέρμα (2-0), με κοντινή κεφαλιά του Ζγκούρι στο 25’. Το σκορ του πρώτου 45λέπτου διαμορφώθηκε στο 32’ με τον Μουλτσιά να ευστοχεί από τα ένδεκα βήματα και να μειώνει σε 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός Βόλου ευτύχησε να κάνει τρία τα τέρματά του στο 71’ με τον Σερτζίνιο να ευστοχεί από την άσπρη βούλα, γράφοντας το 3-1. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν και στο 85’ ο Καμπλιώνης έκανε το 4-1 από κοντά, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Σκόρερ: 13’ Λώττας, 25’ Ζγκούρι, 71’ Σερτζίνιο, 85’ Καμπλιώνης – 32’ Μουλτσιάς.
Κίτρινες: 47’ Κόλα – 42’ Περτζιόνι, 66’ Καλφούντζος.

Διαιτητής: Τσιμεντερίδης (Κοζάνης). Βοηθοί: Τζιουβάρας (Κοζάνης), Σταφυλάς (Τρικάλων).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Γιακουμής, Παπουτσογιαννόπουλος (34’ Σκοπελίτης), Λεάντρο, Οικονομόπουλος, Μπουτζίκος, Ναζίμ, Κόλα, Ζγκούρι, Λώττας, Σερτζίνιο (83’ Καμπλιώνης), Σαχινίδης (73’ Φλίγκος).

ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ: Νούσιας, Καλφούντζος (91’ Καραγιάννης), Μπουμπουνάρας (81’ Δραχαλίβας), Περτζιόνι, Κουμπούρας, Τσάτσος, Χάμος, Καραλούλης (72’ Γανός), Μουλτσιάς, Γκαμπέτας (91’ Πίπιλας), Ντούφας.