Ανατροπή και σπουδαία νίκη για Ελευθεραί, 1-3 στη Νεάπολη (PICS)

Νίκη με ανατροπή πέτυχε σήμερα (15/12) το Ελευθεραί το οποίο νίκησε στη Νεάπολη την τοπική ομάδα με 3-1 για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 ΕΠΣΛ.

Το Ελευθεραί μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ, ωστόσο έκανε την ανατροπή και έφτασε στη νίκη και τους 22 βαθμούς, ισόβαθμο με τον Αστέρα Μελισσοχωρίου, ενώ η Νεάπολη παρέμεινε χαμηλά με μόλις οκτώ βαθμούς στη μάχη για παραμονή στη κατηγορία.

Ο Γαρυφαλλόπουλος στο 10' έβαλε μπροστά στο σκορ τη Νεάπολη, για να ισοφαρίσει στο 18' ο Βατμανίδης σε 1-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Παιδής με δύο προσωπικά του γκολ έδωσε τη νίκη στο Ελευθεραί, σκοράρωντας αρχικά στο 46' και εν συνεχεία στη μία ώρα αγώνα.

Διαιτητής: Καρακώστας Α., Α’ Βοηθός: Νίκας Α. – Β’ Βοηθός: Τζιμούρτος Β.

Νεάπολη Λάρισας: Παπαναστασίου Ν., Μανδραβέλης Κ., Τασούλης Σ., Δεσπόπουλος Ι., Μέκρας Χ., Μπουχλαριώτης Α., Μπαλαούρας Α. (79′ Καλόγηρος Κ.), Μανώλης Ν., Mbaye B., Γαρυφαλλόπουλος Ο. (89′ Ζαχαρούλης Θ.), Συγκουνάς Θ. (66′ Κοσμάς Γ.)

ΑΟ Ελευθερών: Μόσιαλος Α., Βασιλόπουλος Δ. (69′ Ανυφαντής Β.), Μάστορας Δ., Βλησαρούλης Γ., Κολοβός Ι., Χατζής Γ., Ζησόπουλος Γ., Καραγκιόζης Ι., Βατμανίδης Β. (89′ Θάνας Ε.), Μάσρι Η. (77′ Θεοδώρου Ε.), Παιδής Ε. (77′ Πόντικας Σ.)