Με πλήρη αγωνιστική, 8η συγκεκριμένα, σε 4ο και 5ο όμιλο, αλλά και τρεις αναμετρήσεις για τον 2ο συνεχίστηκε σήμερα (8/12) το πρωτάθλημα της Β' ΕΠΣΛ.
Στον 2ο όμιλο με νίκες συνέχισαν Δόξα Υπέρειας, 0-2 τον Σταυραετό, Αναγέννηση Ζαππείου, 2-1 τον Μέγα Αλέξανδρο Χαλκιάδων και Νίκη Κρήνης, 3-0 τον Μυραϊκό. Με τις νίκες αυτές η Υπέρεια έφτασε τους 16 βαθμούς, η Αναγέννηση Ζαππείου τους 15 και η Κρήνη τους 9.
Για τον 4ο όμιλο το ρεπό της Μάνδρας δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί ο Κεραυνός Δένδρων που παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στον Πανιώνιο Νέας Σμύρνης και έτσι μπορεί να πέρασε στη κορυφή, όμως το προβάδισμα είναι ισχνό, 19 έναντι 18, ενώ ο Πανιώνιος έχει πλέον 15 και είναι στο -4 από τη κορυφή.
Στον 5ο όμιλο ρεπό είχε και εκεί η πρωτοπόρος Πελασγιώτιδα, 21 βαθμοί, με τον Απόλλωνα Γαλήνης να επικρατεί 3-1 του Ηρακλή Χάλκης και να φτάνει τους 17 βαθμούς, ενώ στη τρίτη θέση βρίσκεται η Δάφνη Γλαύκης με 15 βαθμούς μετά το ευρύ 6-0 κόντρα στη Δόξα Ομορφοχωρίου.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων του Σαββάτου (8/12) για την 8η αγωνιστική στη Β' ΕΠΣΛ:
2ος όμιλος
Σταυραετός - Δόξα Υπέρειας 0-2
Αναγέννηση Ζαππείου - Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων 2-1
Νίκη Κρήνης - Μυραϊκός 3-0
Κυριακή 9 Δεκεμβρίου
15:00
Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων - Ακαδημία Αχιλλέως Φαρσάλων
Ατρόμητος Βαμβακούς - ΑΟ Ναρθακίου
Αναγέννηση Φαρσάλων - Θύελλα Βασιλή
Βαθμολογία:
1. Ατρόμητος Βαμβακούς 19
2. Ναρθάκι 19
3. Αναγέννηση Φαρσάλων 16
4. Δόξα Υπέρειας 16*
5. Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων 15*
6. Αναγέννηση Ζαππείου 15*
7. Θύελλα Βασιλή 12
8. Νίκη Κρήνης 9*
9. Μυραϊκός 7*
10. Ακαδημία Αχιλλέως 1
11. Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων 1
12. Σταυραετός 0*
* Οι ομάδες αυτές έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο
4ος όμιλος
Φορτούνα Κουτσοχέρου - ΑΟ Αμπελοκήπων 3-1
Μαρίνος Αντύπας - Μαχητής Τερψιθέας 1-2
Κεραυνός Δένδρων - Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 1-1
Άγιος Θωμάς - Διογένης Λάρισας 1-2
Ατρόμητος Δασοχωρίου - Δόξα Ραχούλας 3-1
Ιπποκράτης - Σ.Φ. Λάρισα '88 3-0
Ρεπό: Α.Ε. Μάνδρας 2016
Βαθμολογία:
1 Κεραυνός Δένδρων 19
2. ΑΕ Μάνδρας 2016 18
3. Ιπποκράτης 16
4. Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 15
5. Δόξα Ραχούλας 15
6. Φορτούνα Κουτσοχέρου 12
7. Μαχητής Τερψιθέας 12
8. Ατρόμητος Δασοχωρίου 8
9. ΣΦ Λάρισα '88 7
10. Μαρίνος Αντύπας 6
11. ΑΟ Αμπελοκήπων 6
12. Διογένης Λάρισας 1
13. Άγιος Θωμάς 1
9η αγωνιστική
Κυριακή 16 Δεκεμβρίου
15:00
ΑΟ Αμπελοκήπων - Μαχητής Τερψιθέας
Πανιώνιος Νέας Σμύρνης - Φορτούνα Κουτσοχέρου
Διογένης Λάρισας - Μαρίνος Αντύπας
Δόξα Ραχούλας - Κεραυνός Δένδρων
Σ.Φ. Λάρισα '88 - Ατρόμητος Δασοχωρίου
Α.Ε. Μάνδρας 2016 - Ιπποκράτης
Ρεπό: Άγιος Θωμάς
5ος όμιλος
Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός - Α.Ε.Σ. Χαραυγή δ.δ.
Ανθούπολη - Αετός Αετολόφου 1-1
Δάφνη Γλαύκης - Δόξα Ομορφοχωρίου 6-0
Ομόνοια Λάρισας - Τοξότης Λάρισας 1-2
Απόλλων Γαλήνης 2016 - Ηρακλής Χάλκης 3-1
Λαρισαϊκός - Αστήρ Ν. Περιβολίου 0-0
Ρεπό: Πελασγιώτις Λάρισας
Βαθμολογία:
1. Πελασγιώτιδα 21
2. Απόλλων Γαλήνης 2016 17
3. Δάφνη Γλαύκης 15
4. Αστήρ Ν. Περιβολίου 14
5. Ηρακλής Χάλκης 12
6. Ομόνοια Λάρισας 11
7. Λαρισαϊκός 11
8. Ανθούπολη 10
9. Αετός Αετολόφου 7
10. Τοξότης Λάρισας 7
11. Δόξα Ομορφοχωρίου 4
12. ΑΕΣ Χαραυγή 2*
13. ΑΣ Μπαράζ Πηνειός 0*
* ΑΕΣ Χαραυγή και ΑΣ Μπαράζ Πηνειός έχουν αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
9η αγωνιστική
Κυριακή 16 Δεκεμβρίου
15:00
Τοξότης Λάρισας - Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός 3-0 (α.α.)
Αετός Αετολόφου - Α.Ε.Σ. Χαραυγή 3-0 (α.α.)
Αστήρ Ν. Περιβολίου - Απόλλων Γαλήνης 2016
Πελασγιώτις Λάρισας - Λαρισαϊκός
Δόξα Ομορφοχωρίου - Ανθούπολη
Ηρακλής Χάλκης - Δάφνη Γλαύκης
Ρεπό: Ομόνοια Λάρισας