Mε τις αναμετρήσεις της 7ης αγωνιστικής στον 2ο και τον 3ο όμιλο ξεκίνησε σήμερα (1/12) η αγωνιστική δράση του Σαββατοκύριακου στο πρωτάθλημα της Β' ΕΠΣΛ.
Στον 2ο όμιλο Ατρόμητος Βαμβακούς και Ναρθάκι παρέμειναν στη κορυφή μετά τις νίκες τους κόντρα σε Μέγα Αλέξανδρο Χαλκιάδων και Ακαδημία Αχιλλέα Φαρσάλων αντίστοιχα, έχοντας έτσι 19 βαθμούς. Ο Ατρόμητος Βαμβακούς νίκησε 2-0 στην έδρα των Χαλκιάδων, ενώ το Ναρθάκι σάρωσε με 6-3 την ομάδα της Ακαδημία Αχιλλέως.
Για τον 3ο όμιλο στη κορυφή παρέμεινε ο Άρης Κουλουρίου που επικράτησε εκτός έδρας με το εντυπωσιακό 6-2 της Θύελλας Ελάτειας και έτσι έφτασε τους 19 βαθμούς, έναντι 4 της Ελάτειας που είναι στη προτελευταία θέση. Το Κουλούρι ακολουθούν τέσσερις ομάδες που έχουν 13 βαθμούς, ο Ολυμπιακός Χειμαδίου, νίκη 3-1 στους Γόννους με τον Όλυμπο που έχει και αυτός 13, ο Όλυμπος Αιγάνης, 3-1 την Αναγέννηση Πυργετού και ο Σ.Σ. Ραψάνης, 2-1 τον Χείμαρρο Μαρμαρίνης.
Aναλυτικά τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων της 7ης αγωνιστικής του Σαββάτου στη Β' ΕΠΣΛ:
2ος όμιλος
ΑΟ Ναρθακίου - Ακαδημία Αχιλλέως Φαρσάλων 6-3
Μυραϊκός - Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων 3-2
Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων - Ατρόμητος Βαμβακούς 0-2
Δόξα Υπέρειας - Νίκη Κρήνης 6-0
Αναγέννηση Φαρσάλων - Αναγέννηση Ζαππείου 2-1
Θύελλα Βασιλή - Σταυραετός 7-0
Βαθμολογία:
1. Ατρόμητος Βαμβακούς 19
2. Ναρθάκι 19
3. Αναγέννηση Φαρσάλων 16
4. Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων 15
5. Δόξα Υπέρειας 13
6. Αναγέννηση Ζαππείου 12
7. Θύελλα Βασιλή 12
8. Μυραϊκός 7
9. Νίκη Κρήνης 6
10. Ακαδημία Αχιλλέως 1
11. Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων 1
12. Σταυραετός 0
8η αγωνιστική
Σάββατο 8 Δεκεμβρίου
15:00
Σταυραετός - Δόξα Υπέρειας
Αναγέννηση Ζαππείου - Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων
Νίκη Κρήνης - Μυραϊκός
Κυριακή 9 Δεκεμβρίου
15:00
Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων - Ακαδημία Αχιλλέως Φαρσάλων
Ατρόμητος Βαμβακούς - ΑΟ Ναρθακίου
Αναγέννηση Φαρσάλων - Θύελλα Βασιλή
3ος όμιλος
Όλυμπος Γόννων - Ολυμπιακός Χειμαδίου 1-3
ΔΙΑΣ 2018 - Θερμαϊκός Στομίου 2-4
ΑΣ Όλυμπος Αιγάνης - Αναγέννηση Πυργετού 2016 3-1
Θύελλα Ελάτειας - Άρης Κουλουρίου 2-6
Αναγέννηση Καλοχωρίου - Κεραυνός Παραποτάμου 2-2
Σ.Σ. Ραψάνης - Χείμαρρος Μαρμαρίνης 2-1
Βαθμολογία:
1. Άρης Κουλουρίου 19
2. Όλυμπος Γόννων 13
3. Όλυμπος Αιγάνης 13
4. Σ.Σ. Ραψάνης 13
5. Ολυμπιακός Χειμαδίου 13
6. Αναγέννηση Πυργετού 2016 12
7. Χείμαρρος Μαρμαρίνης 11
8. Κεραυνός Παραποτάμου 7
9. Θερμαϊκός Στομίου 7
10. Αναγέννηση Καλοχωρίου 5
11. Θύελλα Ελάτειας 4
12. ΔΙΑΣ 2018 3
8η αγωνιστική
Κυριακή 9 Δεκεμβρίου
15:00
Θερμαϊκός Στομίου - Ολυμπιακός Χειμαδίου
Αναγέννηση Πυργετού 2016 - Όλυμπος Γόννων
Άρης Κουλουρίου - ΔΙΑΣ 2018
Κεραυνός Παραποτάμου - ΑΣ Όλυμπος Αιγάνης
Χείμαρρος Μαρμαρίνης - Θύελλα Ελάτειας
Αναγέννηση Καλοχωρίου - Σ.Σ. Ραψάνης