Με μεγάλο ενδιαφέρον συνεχίζεται το πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣΛ και όπως δείχνει τώρα αρχίζει να… «φουντώνει». Αυτό το Σαββατοκύριακο έχουμε φουλ δράση. Ένα ματς εξ’ αναβολής θα γίνει για το πρώτο όμιλο μόνο, αυτό ανάμεσα στην Προοδευτική Βερδικούσσας και τον Ηρακλή Πλατανουλίων.
Μετά το ρεπό της προηγούμενης αγωνιστικής επιστρέφει στην δράση και ο 2ος όμιλος ενώ κανονικά θα γίνουν όλα τα ματς σε 3ο, 4ο και 5ο όμιλο. Αναλυτικά το πρόγραμμα και η βαθμολογία:
1ος όμιλος
6η αγωνιστική
Κυριακή 2 Δεκεμβρίου
15:00
Προοδευτική Βερδικούσσας - Ηρακλής Πλατανουλίων
Βαθμολογία:
1. Κεραυνός Δρυμού 16
2. Aκαδημία Τυρνάβου 16
3. Ροδιακός 16
4. Δόξα Βαλανίδας 15
5. Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας 12
6. ΑΟ Συκέας 12
7. Ηρακλής Πλατανουλίων 11*
8. Προοδευτική Βερδικούσσας 9*
9. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 4
10. Αναγέννηση Ευαγγελισμού 4
12. Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου 3
12. Μύτικας Καλυβίων 0
* Προοδευτική Βερδικούσσας και Ηρακλής Πλατανουλίων έχουν ένα ματς λιγότερο
2ος όμιλος
7η αγωνιστική
Σάββατο 1 Δεκεμβρίου
15:00
ΑΟ Ναρθακίου - Ακαδημία Αχιλλέως Φαρσάλων
Μυραϊκός - Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων
Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων - Ατρόμητος Βαμβακούς
Δόξα Υπέρειας - Νίκη Κρήνης
Αναγέννηση Φαρσάλων - Αναγέννηση Ζαππείου
Θύελλα Βασιλή - Σταυραετός
Βαθμολογία:
1. Ατρόμητος Βαμβακούς 16
2. Ναρθάκι 16
3. Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων 15
4. Αναγέννηση Φαρσάλων 13
5. Αναγέννηση Ζαππείου 12
6. Δόξα Υπέρειας 10
7. Θύελλα Βασιλή 9
8. Νίκη Κρήνης 6
9. Μυραϊκός 4
10. Ακαδημία Αχιλλέως 1
11. Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων 1
12. Σταυραετός 0
3ος όμιλος
7η αγωνιστική
Σάββατο 1 Δεκεμβρίου
15:00
Όλυμπος Γόννων - Ολυμπιακός Χειμαδίου
ΔΙΑΣ 2018 - Θερμαϊκός Στομίου
ΑΣ Όλυμπος Αιγάνης - Αναγέννηση Πυργετού 2016
Θύελλα Ελάτειας - Άρης Κουλουρίου
Αναγέννηση Καλοχωρίου - Κεραυνός Παραποτάμου
Σ.Σ. Ραψάνης - Χείμαρρος Μαρμαρίνης
Βαθμολογία:
1. Άρης Κουλουρίου 16
2. Όλυμπος Γόννων 13
3. Αναγέννηση Πυργετού 2016 12
4. Χείμαρρος Μαρμαρίνης 11
5. Όλυμπος Αιγάνης 10
6. Σ.Σ. Ραψάνης 10
7. Ολυμπιακός Χειμαδίου 10
8. Κεραυνός Παραποτάμου 6
9. Θύελλα Ελάτειας 4
10. Αναγέννηση Καλοχωρίου 4
11. Θερμαϊκός Στομίου 4
12. ΔΙΑΣ 2018 3
4ος όμιλος
7η αγωνιστική
Κυριακή 2 Δεκεμβρίου
15:00
Δόξα Ραχούλας - Ιπποκράτης
Διογένης Λάρισας - Α.Ε. Μάνδρας 2016
Πανιώνιος Νέας Σμύρνης - Ατρόμητος Δασοχωρίου
Μαχητής Τερψιθέας - Άγιος Θωμάς
Φορτούνα Κουτσοχέρου - Κεραυνός Δένδρων
ΑΟ Αμπελοκήπων - Μαρίνος Αντύπας
Ρεπό: Σ.Φ. Λάρισα '88
Βαθμολογία:
1. Δόξα Ραχούλας 15
2. Κεραυνός Δένδρων 15
3. ΑΕ Μάνδρας 2016 15
4. Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 13
5. Ιπποκράτης 10
6. Φορτούνα Κουτσοχέρου 9
7. ΑΟ Αμπελοκήπων 6
8. Μαχητής Τερψιθέας 6
9. Ατρόμητος Δασοχωρίου 4
10. ΣΦ Λάρισα '88 4*
11. Μαρίνος Αντύπας 3
12. Διογένης Λάρισας 1*
13. Άγιος Θωμάς 1
* ΣΦ Λάρισα '88 και Διογένης Λάρισας έχουν ένα ματς λιγότερο
5ος όμιλος
7η αγωνιστική
Κυριακή 2 Δεκεμβρίου
15:00
Αετός Αετολόφου - Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός 3-0 (α.α.)
Ηρακλής Χάλκης - Λαρισαϊκός
Τοξότης Λάρισας - Πελασγιώτις Λάρισας
Δόξα Ομορφοχωρίου - Απόλλων Γαλήνης 2016
Α.Ε.Σ. Χαραυγή - Ομόνοια Λάρισας
Ανθούπολη - Δάφνη Γλαύκης
Ρεπό: Αστήρ Ν. Περιβολίου
Βαθμολογία:
1. Πελασγιώτιδα 18
2. Αστήρ Ν. Περιβολίου 13
3. Δάφνη Γλαύκης 12
4. Ηρακλής Χάλκης 12
5. Απόλλων Γαλήνης 2016 11
6. Ομόνοια Λάρισας 8
7. Λαρισαϊκός 7
8. Ανθούπολη 6
9. Τοξότης Λάρισας 4
10. Δόξα Ομορφοχωρίου 4
11. Αετός Αετολόφου 3
12. ΑΕΣ Χαραυγή 2
13. ΑΣ Μπαράζ Πηνειός 0*
* Ο ΑΣ Μπαράζ Πηνειός έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα