Παιχνίδια και στους πέντε ομίλους περιλαμβάνει το προσεχές Σαββατοκύριακο το πρόγραμμα της Β’ ΕΠΣΛ. Αγωνιστική με αγωνιστική αρχίζουν και βγαίνουν κάποια πρώτα συμπεράσματα για την δυναμική και τους στόχους των ομάδων. Αναλυτικά το πρόγραμμα και η βαθμολογία:
1ος όμιλος
5η αγωνιστική
Κυριακή 11 Νοεμβρίου
15:00
Δόξα Βαλανίδας - Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου
Ακαδημία Τυρνάβου - Μύτικας Καλυβίων
Ηρακλής Πλατανουλίων - ΑΟ Συκέας
Κεραυνός Δρυμού - Ροδιακός
Αναγέννηση Ευαγγελισμού - Προοδευτική Βερδικούσσας
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας - Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση
Βαθμολογία:
1. Κεραυνός Δρυμού 12
2. Ροδιακός 10
3. ΑΟ Συκέας 9
4. Aκαδημία Τυρνάβου 7
5. Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας 7
6. Προοδευτική Βερδικούσσας 6
7. Δόξα Βαλανίδας 6
8. Ηρακλής Πλατανουλίων 5
9. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 4
10. Αναγέννηση Ευαγγελισμού 3
11. Μύτικας Καλυβίων 0
12. Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου 0
2ος όμιλος
5η αγωνιστική
Κυριακή 11 Νοεμβρίου
15:00
Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων - Μυραϊκός
Δόξα Υπέρειας - ΑΟ Ναρθακίου
Αναγέννηση Φαρσάλων - Ακαδημία Αχιλλέως Φαρσάλων
Σταυραετός - Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων
Αναγέννηση Ζαππείου - Ατρόμητος Βαμβακούς
Θύελλα Βασιλή - Νίκη Κρήνης
Βαθμολογία:
1. Ατρόμητος Βαμβακούς 12
2. Ναρθάκι 12
3. Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων 9
4. Αναγέννηση Ζαππείου 9
5. Αναγέννηση Φαρσάλων 9
6. Θύελλα Βασιλή 6
7. Δόξα Υπέρειας 6
8. Μυραϊκός 4
9. Νίκη Κρήνης 3
10. Ακαδημία Αχιλλέως 1
11. Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων 0
12. Σταυραετός 0
3ος όμιλος
5η αγωνιστική
Σάββατο 10 Νοεμβρίου
15:00
ΑΣ Όλυμπος Αιγάνης - ΔΙΑΣ 2018
Θύελλα Ελάτειας - Όλυμπος Γόννων
Αναγέννηση Καλοχωρίου - Ολυμπιακός Χειμαδίου
Χείμαρρος Μαρμαρίνης - Θερμαϊκός Στομίου
Κεραυνός Παραποτάμου - Αναγέννηση Πυργετού 2016
Κυριακή 11 Νοεμβρίου
15:00
Σ.Σ. Ραψάνης - Άρης Κουλουρίου
Βαθμολογία:
1. Άρης Κουλουρίου 12
2. Όλυμπος Γόννων 9
3. Χείμαρρος Μαρμαρίνης 7
4. Σ.Σ. Ραψάνης 7
5. Όλυμπος Αιγάνης 7
6. Ολυμπιακός Χειμαδίου 6
7. Κεραυνός Παραποτάμου 6
8. Αναγέννηση Πυργετού 2016 6
9. Θύελλα Ελάτειας 3
10. Αναγέννηση Καλοχωρίου 3
11. ΔΙΑΣ 2018 3
12. Θερμαϊκός Στομίου 1
4ος όμιλος
5η αγωνιστική
Σάββατο 10 Νοεμβρίου
15:00
Διογένης Λάρισας - Δόξα Ραχούλας
Μαχητής Τερψιθέας - Σ.Φ. Λάρισα '88
Φορτούνα Κουτσοχέρου - Ιπποκράτης
Κεραυνός Δένδρων - Ατρόμητος Δασοχωρίου
ΑΟ Αμπελοκήπων - Άγιος Θωμάς
Κυριακή 11 Νοεμβρίου
Μαρίνος Αντύπας - Α.Ε. Μάνδρας 2016
Ρεπό: Πανιώνιος Νέας Σμύρνης
Βαθμολογία:
1. Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 12
2. Δόξα Ραχούλας 12
3. ΑΕ Μάνδρας 2016 9
4. Κεραυνός Δένδρων 9
5. Φορτούνα Κουτσοχέρου 6
6. Ιπποκράτης 6
7. Ατρόμητος Δασοχωρίου 4
8. ΣΦ Λάρισα 88 4
9. ΑΟ Αμπελοκήπων 3
10. Μαχητής Τερψιθέας 3
11. Διογένης Λάρισας 1
12. Άγιος Θωμάς 1
13. Μαρίνος Αντύπας 0
5ος όμιλος
5η αγωνιστική
Σάββατο 10 Νοεμβρίου
15:00
Τοξότης Λάρισας - Ηρακλής Χάλκης
Α.Ε.Σ. Χαραυγή - Αστήρ Ν. Περιβολίου
Ανθούπολη - Λαρισαϊκός
Δάφνη Γλαύκης - Απόλλων Γαλήνης 2016
Αετός Αετολόφου - Ομόνοια Λάρισας
Κυριακή 11 Νοεμβρίου
11:00
Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός - Πελασγιώτις Λάρισας
Ρεπό: Δόξα Ομορφοχωρίου
Βαθμολογία:
1. Πελασγιώτιδα 12
2. Δάφνη Γλαύκης 9
3. Ηρακλής Χάλκης 9
4. Απόλλων Γαλήνης 2016 7
5. Αστήρ Ν. Περιβολίου 7
6. Ανθούπολη 5
7. Τοξότης Λάρισας 4
8. Ομόνοια Λάρισας 4
9. Δόξα Ομορφοχωρίου 4
10. ΑΕΣ Χαραυγή 2
11. Αετός Αετολόφου 2
12. Λαρισαϊκός 1
13. ΑΣ Μπαράζ Πηνειός 0