«Λύτρωση» με Αργυρόπουλο (1-0)

Με γκολ στα τελευταία λεπτά, η Παναχαϊκή επικράτησε της αξιόμαχης Σπάρτης. Ο Αργυρόπουλος, που είχε περάσει ως αλλαγή στο δεύτερο μέρος, κατάφερε να σκοράρει στα τελευταία λεπτά και να δώσει τη νίκη με 1-0 στην ομάδα του.

Η Σπάρτη μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και φάνηκε απειλητική με τον Στογιάνοβιτς. Η Παναχαϊκή απάντησε με την κεφαλιά του Βλάχου να μπλοκάρει ο Σταματόπουλος, με τους φιλοξενούμενους να απαντούν στο επόμενο λεπτό με τον Στογιάνοφ να μην μπορεί να νιήσει τον Σούλη. Στα τελευταία λεπτά, οι «κοκκινόμαροι» έχασαν ευκαιρίες με τους Μαυριά, Μωραΐτη και Ελευθεριάδη να μην μπορούν να σκοράρουν.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με το σουτ του Ελευθεριάδη στο 58', ενώ τρία λεπτά μετά υπήρξε μικρή διακοπή λόγω εισβολής οπαδών στον αγωνιστικό χώρο. Στο 68' ο Σταματόπουλος μπλόκαρε το σουτ του Κολ, για να έρθει στο 81' ο Αργυρόπουλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ και να ανοίξει το σκορ, με το 1-0 να μένει μέχρι τέλους.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Σούλης, Ντάσιος (Πολίμος), Σταμόπουλος, Τσελεπίδης, Λουμπαρδέας, Πλέγας (46' Αργυρόπουλος), Παπατόλιος, Μαυριάς, Ελευθεριάδης, Κολ, Μωραΐτης (63' Κυνηγόπουλος).

ΣΠΑΡΤΗ (Αντρέι Τσερνίσοφ): Σταματόπουλος, Κοζάκης, Κολτσίδας, Βλάχος, Τιεντσέ, Στογιάνοβιτς, Φραγκούλης, Βλαχομήτρος, Καινούργιος (57' Αρώνης), Σαραντόπουλος (26' Κωνσταντινόπουλος), Μαντζίρης (74' Καψάσκης).