Νικητής ο ΔΙΑΣ, 3-1 το Καλοχώρι

Στο γήπεδο της Μελίας αναμετρήθηκαν την Κυριακή (4/11) ο ΔΙΑΣ 2018 με την Αναγέννηση Καλοχωρίου για την 4η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΛ, με τους γηπεδούχους να επικρατούν με σκορ 3-1 και να έχουν και χαμένο πέναλτι στο 95’.

Στο 6’ ο Μητρούσιας με σουτ έκανε το 1-0, στο 29’ ήρθε η απάντηση από το Καλοχώρι. Το πέναλτι κέρδισε και εκτέλεσε ο Δούρος για το 1-1. Τρία λεπτά αργότερα ο Τζούρος έκανε το 2-1 και στο 36’ ο Βαγιούλης έκανε το 3-1.

Στην επανάληψη το Καλοχώρι πίεσε και έχασε κάποιες ευκαιρίες. Στο 80’ ο Λίταινας είχε οριζόντιο δοκάρι, στο 82’ ο Δούρος είχε ένα καλό σουτ που πέρασε άουτ. Στο 85’ ο Ζαβρής έκανε το σουτ έδιωξε σε κόρνερ ο κίπερ και στο 95’ ο Μουμίν κράτησε το 3-1, αφού απέκρουσε πέναλτι.

ΔΙΑΣ 2018 (Ιωάννης Τζήμας): Παραλυκούδης, Μητρούσιας, Καψάλης, Γελαδάρης (50’ Στεργίου Α.), Τζήμας, Βαγιούλης, Μάρκου, Σπανούλης, Τζούρος, Μελάς, Στεργίου Β. (55’ Μούσα).

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Γιάννης Τσαλάγκας): Μουμίν, Πλιάτσικας, Σιούλας (60’ Τσιρώνης Α.), Μπαλοδήμος, Τσιρώνης Γ., Βουλάγκας, Λιόγκας (70’ Έξαρχος), Μπράτσια, Λίταινας, Ζαβρής, Δούρος.

Διαιτητική τριπλέτα: Τζιμούρτος, Τσιρογιάννης, Χριστόπουλος.