Αγώνες για την 4η αγωνιστική σε 3ο και 5ο όμιλο καθώς και από ένα ματς για τον 1ο και τον 4ο είχαμε σήμερα (4/11) στο πρωτάθλημα της Β' ΕΠΣΛ.
Στον 3ο όμιλο το 4/4 με τεσσάρα έκανε ο Άρης Κουλουρίου που νίκησε εκτός έδρας την Αναγέννηση Πυργετού με 4-0, ενώ κατά πόδας ακολουθεί ο Όλυμπος Γόννων, 3-1 τον Χείμαρρο Μαρμαρίνης και έχει 9 πόντους.
Για τον 5ο όμιλο την τέταρτη νίκη της σε ισάριθμα ματς πέτυχε η Πελασγιώτιδα που σκόραρε μισή ντουζίνα γκολ, 6-0 απέναντι στην Ομόνοια. Την Πέλα ακολουθεί η Δάφνη Γλαύκης, 0-2 τον Λαρισαϊκό και Ηρακλής Χάλκης, 4-3 τη Χαραυγή με 9 βαθμούς.
Τέλος για τον 1ο όμιλο άνετη νίκη για Ηρακλή Πλατανουλίων, 2-4 τη Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου και στον 4ο επίσης άνετο πέρασμα του Κεραυνού Δένδρων από την έδρα του Ιπποκράτη τον οποίο νίκησε με 6-2.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων της Κυριακής (4/11) για την 4η αγωνιστική της Β' ΕΠΣΛ:
1ος όμιλος
Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου - Ηρακλής Πλατανουλίων 2-4
Βαθμολογία:
1. Κεραυνός Δρυμού 12
2. Ροδιακός 10
3. ΑΟ Συκέας 9
4. Aκαδημία Τυρνάβου 7
5. Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας 7
6. Προοδευτική Βερδικούσσας 6
7. Δόξα Βαλανίδας 6
8. Ηρακλής Πλατανουλίων 5
9. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 4
10. Αναγέννηση Ευαγγελισμού 3
11. Μύτικας Καλυβίων 0
12. Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου 0
5η αγωνιστική
Κυριακή 11 Νοεμβρίου
15:00
Δόξα Βαλανίδας - Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου
Ακαδημία Τυρνάβου - Μύτικας Καλυβίων
Ηρακλής Πλατανουλίων - ΑΟ Συκέας
Κεραυνός Δρυμού - Ροδιακός
Αναγέννηση Ευαγγελισμού - Προοδευτική Βερδικούσσας
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας - Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση
3ος όμιλος
Θύελλα Ελάτειας - ΑΣ Όλυμπος Αιγάνης 1-4
ΔΙΑΣ 2018 - Αναγέννηση Καλοχωρίου 3-1
Όλυμπος Γόννων - Χείμαρρος Μαρμαρίνης 3-1
Ολυμπιακός Χειμαδίου - Κεραυνός Παραποτάμου 3-1
Θερμαϊκός Στομίου - Άρης Κουλουρίου 1-4
Αναγέννηση Πυργετού 2016 - Σ.Σ. Ραψάνης 0-4
Βαθμολογία:
1. Άρης Κουλουρίου 12
2. Όλυμπος Γόννων 9
3. Χείμαρρος Μαρμαρίνης 7
4. Σ.Σ. Ραψάνης 7
5. Όλυμπος Αιγάνης 7
6. Ολυμπιακός Χειμαδίου 6
7. Κεραυνός Παραποτάμου 6
8. Αναγέννηση Πυργετού 2016 6
9. Θύελλα Ελάτειας 3
10. Αναγέννηση Καλοχωρίου 3
11. ΔΙΑΣ 2018 3
12. Θερμαϊκός Στομίου 1
5η αγωνιστική
Σάββατο 10 Νοεμβρίου
15:00
ΑΣ Όλυμπος Αιγάνης - ΔΙΑΣ 2018
Θύελλα Ελάτειας - Όλυμπος Γόννων
Αναγέννηση Καλοχωρίου - Ολυμπιακός Χειμαδίου
Χείμαρρος Μαρμαρίνης - Θερμαϊκός Στομίου
Κεραυνός Παραποτάμου - Αναγέννηση Πυργετού 2016
Κυριακή 11 Νοεμβρίου
15:00
Σ.Σ. Ραψάνης - Άρης Κουλουρίου
4ος όμιλος
Ιπποκράτης - Κεραυνός Δένδρων 2-6
Βαθμολογία:
1. Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 12
2. Δόξα Ραχούλας 12
3. ΑΕ Μάνδρας 2016 9
4. Κεραυνός Δένδρων 9
5. Φορτούνα Κουτσοχέρου 6
6. Ιπποκράτης 6
7. Ατρόμητος Δασοχωρίου 4
8. ΣΦ Λάρισα 88 4
9. ΑΟ Αμπελοκήπων 3
10. Μαχητής Τερψιθέας 3
11. Διογένης Λάρισας 1
12. Άγιος Θωμάς 1
13. Μαρίνος Αντύπας 0
5η αγωνιστική
Σάββατο 10 Νοεμβρίου
15:00
Διογένης Λάρισας - Δόξα Ραχούλας
Μαχητής Τερψιθέας - Σ.Φ. Λάρισα '88
Φορτούνα Κουτσοχέρου - Ιπποκράτης
Κεραυνός Δένδρων - Ατρόμητος Δασοχωρίου
ΑΟ Αμπελοκήπων - Άγιος Θωμάς
Κυριακή 11 Νοεμβρίου
12:00
Μαρίνος Αντύπας - Α.Ε. Μάνδρας 2016
Ρεπό: Πανιώνιος Νέας Σμύρνης
5ος όμιλος
Αστήρ Ν. Περιβολίου - Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός 3-0 (α.α.)
Απόλλων Γαλήνης 2016 - Αετός Αετολόφου 0-0
Πελασγιώτις Λάρισας - Ομόνοια Λάρισας 6-0
Τοξότης Λάρισας - Δόξα Ομορφοχωρίου 5-0
Ηρακλής Χάλκης - Α.Ε.Σ. Χαραυγή 4-3
Λαρισαϊκός - Δάφνη Γλαύκης 0-2
Ρεπό: Ανθούπολη
Βαθμολογία:
1. Πελασγιώτιδα 12
2. Δάφνη Γλαύκης 9
3. Ηρακλής Χάλκης 9
4. Απόλλων Γαλήνης 2016 7
5. Αστήρ Ν. Περιβολίου 7
6. Ανθούπολη 5
7. Τοξότης Λάρισας 4
8. Ομόνοια Λάρισας 4
9. Δόξα Ομορφοχωρίου 4
10. ΑΕΣ Χαραυγή 2
11. Αετός Αετολόφου 2
12. Λαρισαϊκός 1
13. ΑΣ Μπαράζ Πηνειός 0
5η αγωνιστική
Σάββατο 10 Νοεμβρίου
15:00
Τοξότης Λάρισας - Ηρακλής Χάλκης
Α.Ε.Σ. Χαραυγή - Αστήρ Ν. Περιβολίου
Ανθούπολη - Λαρισαϊκός
Δάφνη Γλαύκης - Απόλλων Γαλήνης 2016
Αετός Αετολόφου - Ομόνοια Λάρισας
Κυριακή 11 Νοεμβρίου
11:00
Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός - Πελασγιώτις Λάρισας
Ρεπό: Δόξα Ομορφοχωρίου