Αγώνες για τον 2ο, τον 3ο, τον 4ο και τον 5ο όμιλο είχαμε σήμερα (21/10) στο πάντα με ενδιαφέρον πρωτάθλημα της Β' ΕΠΣΛ.
Στον 2ο όμιλο ο Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων ακόμα βάζει γκολ καθώς νίκησε με 0-10 τον Σταυραετό φτάνοντας τους εννιά πόντους έχοντας το απόλυτο, όπως και ο Ατρόμητος Βαμβακούς, 1-0 την Ακαδημία Αχιλλέως Φαρσάλων και το Ναρθάκι, 3-1 στην έδρα της Νίκης Κρήνης.
Για τον 3ο μοιρασιά βαθμών, 2-2 στο Χείμαρρος Μαρμαρίνης - Όλυμπος Αιγάνης, ενώ για τον 4ο Πανιώνιος Νέας Σμύρνης και Δόξα Ραχούλας έκαναν το απόλυτο με νίκες κόντρα σε Μαχητής Τερψιθέας με 6-0 και Μαρίνο Αντύπα με 2-1, εκτός έδρας, αντίστοιχα.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων της Κυριακής (21/10) της 3ης αγωνιστικής στη Β' ΕΠΣΛ:
2ος όμιλος
Αναγέννηση Φαρσάλων - Δόξα Υπέρειας 0-1
Σταυραετός - Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων 0-10
Αναγέννηση Ζαππείου - Μυραϊκός 1-2
Νίκη Κρήνης - ΑΟ Ναρθακίου 1-3
Ατρόμητος Βαμβακούς - Ακαδημία Αχιλλέως Φαρσάλων 1-0
Θύελλα Βασιλή - Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων 2-1
Βαθμολογία:
1. Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων 9
2. Ατρόμητος Βαμβακούς 9
3. Ναρθάκι 9
4. Θύελλα Βασιλή 6
5. Αναγέννηση Ζαππείου 6
6. Αναγέννηση Φαρσάλων 6
7. Μυραϊκός 4
8. Δόξα Υπέρειας 3
9. Ακαδημία Αχιλλέως 1
10. Νίκη Κρήνης 0
11. Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων 0
12. Σταυραετός 0
4η αγωνιστική
Σάββατο 3 Νοεμβρίου
15:00
Δόξα Υπέρειας - Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων
Μυραϊκός - Αναγέννηση Φαρσάλων
ΑΟ Ναρθακίου - Σταυραετός
Ακαδημία Αχιλλέως Φαρσάλων - Αναγέννηση Ζαππείου
Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων - Νίκη Κρήνης
Ατρόμητος Βαμβακούς - Θύελλα Βασιλή
3ος όμιλος
Χείμαρρος Μαρμαρίνης - ΑΣ Όλυμπος Αιγάνης 2-2
Βαθμολογία:
1. Άρης Κουλουρίου 9
2. Όλυμπος Γόννων 6
3. Χείμαρρος Μαρμαρίνης 7
4. Κεραυνός Παραποτάμου 6
5. Αναγέννηση Πυργετού 2016 6
6. Σ.Σ. Ραψάνης 4
7. Όλυμπος Αιγάνης 4
8. Ολυμπιακός Χειμαδίου 3
9. Θύελλα Ελάτειας 3
10. Αναγέννηση Καλοχωρίου 3
11. Θερμαϊκός Στομίου 1
12. ΔΙΑΣ 2018 0
4η αγωνιστική
Κυριακή 4 Νοεμβρίου
15:00
Θύελλα Ελάτειας - ΑΣ Όλυμπος Αιγάνης
ΔΙΑΣ 2018 - Αναγέννηση Καλοχωρίου
Όλυμπος Γόννων - Χείμαρρος Μαρμαρίνης
Ολυμπιακός Χειμαδίου - Κεραυνός Παραποτάμου
Θερμαϊκός Στομίου - Άρης Κουλουρίου
Αναγέννηση Πυργετού 2016 - Σ.Σ. Ραψάνης
4ος όμιλος
Μαχητής Τερψιθέας - Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 0-6
Φορτούνα Κουτσοχέρου - Διογένης Λάρισας 5-1
Μαρίνος Αντύπας - Δόξα Ραχούλας 1-2
Άγιος Θωμάς - Σ.Φ. Λάρισα '88 2-2
Ατρόμητος Δασοχωρίου - Ιπποκράτης 3-5
ΑΟ Αμπελοκήπων - Α.Ε. Μάνδρας 2016 1-2
Ρεπό: Κεραυνός Δένδρων
Βαθμολογία:
1. Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 9
2. Δόξα Ραχούλας 9
3. Κεραυνός Δένδρων 6
4. ΑΕ Μάνδρας 2016 6
5. Φορτούνα Κουτσοχέρου 6
6. Ιπποκράτης 6
7. ΑΟ Αμπελοκήπων 3
8. Μαχητής Τερψιθέας 3
9. Διογένης Λάρισας 1
10. Ατρόμητος Δασοχωρίου 1
11. ΣΦ Λάρισα 88 1
12. Άγιος Θωμάς 1
13. Μαρίνος Αντύπας 0
4η αγωνιστική
Σάββατο 3 Νοεμβρίου
15:00
Ατρόμητος Δασοχωρίου - ΑΟ Αμπελοκήπων
Σ.Φ. Λάρισα '88 - Μαρίνος Αντύπας
Δόξα Ραχούλας - Μαχητής Τερψιθέας
Διογένης Λάρισας - Πανιώνιος Νέας Σμύρνης
Α.Ε. Μάνδρας 2016 - Άγιος Θωμάς
Κυριακή 4 Νοεμβρίου
15:00
Ιπποκράτης - Κεραυνός Δένδρων
Ρεπό: Φορτούνα Κουτσοχέρου
5ος όμιλος
Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός - Ηρακλής Χάλκης 0-4
Ομόνοια Λάρισας - Αστήρ Ν. Περιβολίου 2-2
Αετός Αετολόφου - Πελασγιώτις Λάρισας 0-1
Ρεπό: Δάφνη Γλαύκης
Βαθμολογία:
1. Πελασγιώτιδα 9
2. Δάφνη Γλαύκης 6
3. Απόλλων Γαλήνης 2016 6
4. Ηρακλής Χάλκης 6
5. Ανθούπολη 5
6. Δόξα Ομορφοχωρίου 4
7. Αστήρ Ν. Περιβολίου 4
8. Ομόνοια Λάρισας 4
9. ΑΕΣ Χαραυγή 2
10. Αετός Αετολόφου 1
11. Λαρισαϊκός 1
12. Τοξότης Λάρισας 1
13. ΑΣ Μπαράζ Πηνειός 0
4η αγωνιστική
Κυριακή 4 Νοεμβρίου
15:00
Απόλλων Γαλήνης 2016 - Αετός Αετολόφου
Πελασγιώτις Λάρισας - Ομόνοια Λάρισας
Τοξότης Λάρισας - Δόξα Ομορφοχωρίου
Ηρακλής Χάλκης - Α.Ε.Σ. Χαραυγή
Αστήρ Ν. Περιβολίου - Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός
Λαρισαϊκός - Δάφνη Γλαύκης
Ρεπό: Ανθούπολη