Δυναμικά η Νεάπολη, 2-1 την Προοδευτική Ανάβρας

Τη νίκη με σκορ 2-1 πήρε σήμερα (20/10) η Νεάπολη κόντρα στην Προοδευτική Ανάβρας για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 ΕΠΣΛ.

Η Νεάπολη σκόραρε και τα δύο τέρματα της στο πρώτο μέρος φτάνοντας τους επτά βαθμούς, όσους έχει και η Ανάβρα, αλλά και οι Πύρρος, Προμηθέας.

Στο 12' ο Μανώλης Ν. άνοιξε το σκορ για τους νικητές, με τον Γαρυφαλλόπουλο να πετυχαίνει, τρία λεπτά πριν το ημίχρονο, το 2-0. Η Ανάβρα μείωσε με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα με τον Καραντώνη.

Διαιτητής: Κουκούλης Α., Α’ Βοηθός: Νάκας Χ. – Β’ Βοηθός: Μπράμης Χ.

Νεάπολη Λάρισας: Παπαναστασίου Μ., Συγκουνάς Θ. (65′ Τασούλης Σ.), Μέκρας Χ., Δεσπόπουλος Ι., Μανδραβέλης Κ., Μπουχλαριώτης Α., Μέκρας Γ., Μπαλαούρας Α., Μανώλης Ν. (79′ Ζαχαρούλης Θ.), Mbaye Β., Γαρυφαλόπουλος Ο. (82′ Αβραμούλης Α.).

Προοδευτική Ανάβρας: Ξύτσας Κ., Τζαβέλας Α., Αποστόλου Ε. (46′ Μπουζούκας), Ντινούλης Γ., Γιαννουλέας Κ., Ριζούλης Α., Καραντώνης Γ., Κορδαλής Α., Καρπέτης Σ. (46′ Γκαραλιάκος), Βράκας Ν., Παπαδόπουλος Δ.(77′ Τσαγκάλας).