Ολοκληρώθηκε σήμερα (14/10) η 2η αγωνιστική στη Β' ΕΠΣΛ καθώς διεξήχθησαν οι υπολοιπόμενες αναμετρήσεις σε 1ο και 2ο όμιλο, καθώς και η αγωνιστική σε 3ο και 5ο.
Στον 1ο όμιλο δεύτερη νίκη πέτυχε η Ακαδημία Τυρνάβου, 4-1 την Αναγέννηση Ευαγγελισμού, ενώ πρώτες νίκες για Προοδευτική Βερδικούσσας, 0-1 το Μεγάλο Ελευθεροχώρι και Δόξα Βαλανίδας, 2-0 το Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση. Στον 2ο όμιλο εντυπωσιακή νίκη για την Θύελλα Βασιλή, 1-4 στην έδρα της Ακαδημίας Αχιλλέως.
Τρεις ομάδες έκαναν το 2/2 στον 3ο όμιλο με τον Χείμαρρο Μαρμαρίνης να είναι καταιγιστικός απέναντι στο Καλοχώρι το οποίο νίκησε με το εντυπωσιακό 7-1, ενώ εκτός έδρας νίκη για τον Άρη Κουλουρίου με 1-0 κόντρα στον ΑΣ Όλυμπος Αιγάνης. Δεύτερη νίκη και για τον Όλυμπο Γόννων, 1-0 τον Θερμαϊκό Στομίου.
Τέλος για τον 5ο όμιλο δεύτερη νίκη για την Πελασγιώτιδα και την Δάφνη Γλαύκης με την Πέλα να επικρατεί εκτός έδρας με 4-1 του Αστήρ Ν. Περιβολίου, ενώ εκτός έδρας νίκη και για την Γλαύκη με 2-0 στην έδρα του Τοξότη Λάρισας.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων της Κυριακής (14/10) στη 2η αγωνιστική της Β' ΕΠΣΛ:
1ος όμιλος
Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου - Προοδευτική Βερδικούσσας 0-1
Δόξα Βαλανίδας - Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 2-0
Ακαδημία Τυρνάβου - Αναγέννηση Ευαγγελισμού 4-1
Βαθμολογία:
1. Κεραυνός Δρυμού 6
2. Ροδιακός 6
3. Aκαδημία Τυρνάβου 6
4. Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας 6
5. ΑΟ Συκέας 3
6. Προοδευτική Βερδικούσσας 3
7. Δόξα Βαλανίδας 3
8. Ηρακλής Πλατανουλίων 1
9. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 1
10. Μύτικας Καλυβίων 0
11. Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου 0
12. Αναγέννηση Ευαγγελισμού 0
3η αγωνιστική
Σάββατο 20 Οκτωβρίου
Ηρακλής Πλατανουλίων - Ακαδημία Τυρνάβου
Κεραυνός Δρυμού - Δόξα Βαλανίδας
Αναγέννηση Ευαγγελισμού - Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου
Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση - Μύτικας Καλυβίων
Προοδευτική Βερδικούσσας - ΑΟ Συκέας
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας - Ροδιακός
2ος όμιλος
Ακαδημία Αχιλλέως - Θύελλα Βασιλή 1-4
Βαθμολογία:
1. Αναγέννηση Ζαππείου 6
2. Ατρόμητος Βαμβακούς 6
3. Αναγέννηση Φαρσάλων 6
4. Ναρθάκι 6
5. Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων 6
6. Θύελλα Βασιλή 3
7. Μυραϊκός 1
8. Ακαδημία Αχιλλέως 1
9. Νίκη Κρήνης 0
10. Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων 0
11. Δόξα Υπέρειας 0
12. Σταυραετός 0
3η αγωνιστική
Κυριακή 21 Οκτωβρίου
16:00
Αναγέννηση Φαρσάλων - Δόξα Υπέρειας
Σταυραετός - Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων
Αναγέννηση Ζαππείου - Μυραϊκός
Νίκη Κρήνης - ΑΟ Ναρθακίου
Ατρόμητος Βαμβακούς - Ακαδημία Αχιλλέως Φαρσάλων
Θύελλα Βασιλή - Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων
3ος όμιλος
Χείμαρρος Μαρμαρίνης - Αναγέννηση Καλοχωρίου 7-1
Θύελλα Ελάτειας - Κεραυνός Παραποτάμου 1-5
ΑΣ Όλυμπος Αιγάνης - Άρης Κουλουρίου 0-1
ΔΙΑΣ 2018 - Αναγέννηση Πυργετού 2016 2-6
Όλυμπος Γόννων - Θερμαϊκός Στομίου 1-0
Ολυμπιακός Χειμαδίου - Σ.Σ. Ραψάνης 2-3
Βαθμολογία:
1. Χείμαρρος Μαρμαρίνης 6
2. Όλυμπος Γόννων 6
3. Άρης Κουλουρίου 6
4. Θύελλα Ελάτειας 3
5. Ολυμπιακός Χειμαδίου 3
6. Όλυμπος Αιγάνης 3
7. Σ.Σ. Ραψάνης 3
8. Κεραυνός Παραποτάμου 3
9. Αναγέννηση Πυργετού 2016 3
10. Αναγέννηση Καλοχωρίου 0
11. Θερμαϊκός Στομίου 0
12. ΔΙΑΣ 2018 0
3η αγωνιστική
Σάββατο 20 Οκτωβρίου
16:00
Σ.Σ. Ραψάνης - Θερμαϊκός Στομίου
Αναγέννηση Πυργετού 2016 - Ολυμπιακός Χειμαδίου
Άρης Κουλουρίου - Όλυμπος Γόννων
Κεραυνός Παραποτάμου - ΔΙΑΣ 2018
Αναγέννηση Καλοχωρίου - Θύελλα Ελάτειας
Κυριακή 21 Οκτωβρίου
16:00
Χείμαρρος Μαρμαρίνης - ΑΣ Όλυμπος Αιγάνης
5ος όμιλος
Α.Ε.Σ. Χαραυγή - Ανθούπολη 1-1
Δόξα Ομορφοχωρίου - Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός 5-1
Τοξότης Λάρισας - Δάφνη Γλαύκης 0-2
Ηρακλής Χάλκης - Ομόνοια Λάρισας 3-1
Αστήρ Ν. Περιβολίου - Πελασγιώτις Λάρισας 1-4
Λαρισαϊκός - Αετός Αετολόφου 1-1
Ρεπό: Απόλλων Γαλήνης 2016
Βαθμολογία:
1. Πελασγιώτιδα 6
2. Δάφνη Γλαύκης 6
3. Ανθούπολη 4
4. Αστήρ Ν. Περιβολίου 3
5. Απόλλων Γαλήνης 2016 3
6. Ομόνοια Λάρισας 3
7. Ηρακλής Χάλκης 3
8. Δόξα Ομορφοχωρίου 3
9. Αετός Αετολόφου 1
10. ΑΕΣ Χαραυγή 1
11. Λαρισαϊκός 1
12. ΑΣ Μπαράζ Πηνειός 0
13. Τοξότης Λάρισας 0
3η αγωνιστική
Σάββατο 20 Οκτωβρίου
16:00
Απόλλων Γαλήνης 2016 - Λαρισαϊκός
Α.Ε.Σ. Χαραυγή - Δόξα Ομορφοχωρίου
Ανθούπολη - Τοξότης Λάρισας
Κυριακή 21 Οκτωβρίου
16:00
Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός - Ηρακλής Χάλκης
Ομόνοια Λάρισας - Αστήρ Ν. Περιβολίου
Αετός Αετολόφου - Πελασγιώτις Λάρισας
Ρεπό: Δάφνη Γλαύκης