Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής είχαμε σήμερα (14/10) με πλήρη αγωνιστική σε όλους τους ομίλους, εκεί που στον 4ο την κορυφή μοιράζεται πλέον μία ομάδα.

Αυτή είναι ο Ολυμπιακός Βόλου ο οποίος χτες (13/10) στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία νίκησε με 5-1 τον Πιερικό και σε συνδυασμό με το σημερινό 1-1 στα Σέλλανα ανάμεσα στην τοπική ομάδα και τη Νίκη Βόλου έφτασε τους εννιά πόντους, έναντι επτά των έτερων δύο ομάδων της Θεσσαλίας.

Στην Τσαριτσάνη μεγάλη νίκη με σκορ 2-1 πέτυχε ο Οικονόμος απέναντι στον Φωκικό παρότι βρέθηκε να χάνει με 0-1 από την ομάδα της Άμφισσας. Η ομάδα του Κώστα Κατσάρα ισοφάρισε πριν το ημίχρονο και στην επανάληψη πέτυχε ακόμα ένα τέρμα για το τελικό 2-1 που την φέρνει στους έξι βαθμούς, ενώ ο Φωκικός παρέμεινε στον έναν.

Εντυπωσιακή νίκη πέτυχαν τα Μετέωρα κόντρα στην Αναγέννηση Καρδίτσας των πολλών προβλημάτων με σκορ 5-0, ενώ πρώτη νίκη για την Στυλίδα η οποία νίκησε εκτός έδρας με 1-2 τον Απόλλων Μακρυχωρίου. Πρώτη νίκη και για τον Αστέρα Ιτέας ο οποίος νίκησε στις καθυστερήσεις με 1-0 τον Θησέα Αγριάς.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων της 3ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ' Εθνικής:

Ολυμπιακός Βόλου - Πιερικός 5-1

ΑΟ Σελλάνων - Νίκη Βόλου 1-1

ΓΣ Αλμυρού - Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 1-1

Απόλλων Μακρυχωρίου - ΑΟ Στυλίδας 1-2

Οικονόμος Τσαριτσάνης - Φωκικός 2-1

Αστέρας Ιτέας - Θησέας Αγριάς 1-0

ΑΣ Μετέωρα - Αναγέννηση Καρδίτσας 5-0