Βαθμολογία

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου (13/10) στη Β' ΕΠΣΛ

Με τους αγώνες της 2ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα (13/10) το πρωτάθλημα της Β' ΕΠΣΛ, με την διεξαγωγή αγώνων σε 1ο, 2ο και 4ο όμιλο.

Τρία ματς για τον 1ο όμιλο με τρεις ομάδες να διπλασιάζουν τις νίκες τους, τον Κεραυνό Δρυμού 4-1 τον Ηρακλή Πλατανουλίων, τον Ροδιακό 0-1 στο Μύτικα Καλυβίων και την Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας που νίκησε με το εντυπωσιακό 4-3 στη Συκέα την τοπική ομάδα.

Πέντε ομάδες έκαναν το 2/2 στο 2ο όμιλο καθώς με νίκες συνέχισαν ο Ατρόμητος Βαμβακούς που νίκησε εκτός έδρας τον Μυραϊκό με 6-0, το Ναρθάκι που συνέτριψε με 5-1 τον Άγιο Γεώργιο Φαρσάλων, ενώ νίκη με 4-0 για την Αναγέννηση Φαρσάλων στην έδρα του Σταυραετού. Εντυπωσιακός και ο Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων, 5-2 τη Νίκη Κρήνης, ενώ με το φτωχό μεν, πολύτιμο δε 1-0 η Αναγέννηση Ζαππείου στην έδρα της Υπέρειας.

Τέλος για τον 4ο όμιλο που είχαμε πλήρη αγωνιστική ξεχώρισαν η νίκη της Μάνδρας με 4-2 στην έδρα της Λάρισας ΣΦ '88, όπως και οι άνετες νίκες του Πανιωνίου Νέας Σμύρνης, 4-0 τον Μαρίνο Αντύπα, της Δόξας Ραχούλας, 3-0 τον Άγιο Θωμά και του Ιπποκράτη με το ίδιο σκορ κόντρα στους Αμπελόκηπους.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων του Σαββάτου (13/10) στη 2η αγωνιστική της Β' ΕΠΣΛ:

1ος όμιλος

Κεραυνός Δρυμού - Ηρακλής Πλατανουλίων 4-1

Μύτικας Καλυβίων - Ροδιακός 0-1

ΑΟ Συκέας - Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας 3-4

Κυριακή 14 Οκτωβρίου

16:00

Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου - Προοδευτική Βερδικούσσας

Δόξα Βαλανίδας - Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση

Ακαδημία Τυρνάβου - Αναγέννηση Ευαγγελισμού

Βαθμολογία:

1. Κεραυνός Δρυμού 6

2. Ροδιακός 6

3. Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας 6

4. ΑΟ Συκέας 3

5. Aκαδημία Τυρνάβου 3*

6. Ηρακλής Πλατανουλίων 1

7. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 1*

8. Μύτικας Καλυβίων 0

9. Προοδευτική Βερδικούσσας 0*

10. Δόξα Βαλανίδας 0*

11. Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου 0*

12. Αναγέννηση Ευαγγελισμού 0*

* Οι ομάδες με αστερίσκο έχουν ένα ματς λιγότερο

3η αγωνιστική

Σάββατο 20 Οκτωβρίου

16:00

Ηρακλής Πλατανουλίων - Ακαδημία Τυρνάβου

Κεραυνός Δρυμού - Δόξα Βαλανίδας

Αναγέννηση Ευαγγελισμού - Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου

Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση - Μύτικας Καλυβίων

Προοδευτική Βερδικούσσας - ΑΟ Συκέας

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας - Ροδιακός

2ος όμιλος

Σταυραετός - Αναγέννηση Φαρσάλων 0-4

Δόξα Υπέρειας - Αναγέννηση Ζαππείου 0-1

Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων - Νίκη Κρήνης 5-2

Μυραϊκός - Ατρόμητος Βαμβακούς 0-6

ΑΟ Ναρθακίου - Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων 5-1

Κυριακή 14 Οκτωβρίου

16:00

Ακαδημία Αχιλλέως - Θύελλα Βασιλή

Βαθμολογία:

1. Αναγέννηση Ζαππείου 6

2. Ατρόμητος Βαμβακούς 6

3. Αναγέννηση Φαρσάλων 6

4. Ναρθάκι 6

5. Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων 6

6. Μυραϊκός 1

7. Ακαδημία Αχιλλέως 1*

8. Νίκη Κρήνης 0

9. Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων 0

10. Θύελλα Βασιλή 0*

11. Δόξα Υπέρειας 0

12. Σταυραετός 0

* Οι ομάδες με αστερίσκο έχουν ένα ματς λιγότερο

3η αγωνιστική

Κυριακή 21 Οκτωβρίου

16:00

Αναγέννηση Φαρσάλων - Δόξα Υπέρειας

Σταυραετός - Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων

Αναγέννηση Ζαππείου - Μυραϊκός

Νίκη Κρήνης - ΑΟ Ναρθακίου

Ατρόμητος Βαμβακούς - Ακαδημία Αχιλλέως Φαρσάλων

Θύελλα Βασιλή - Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων

4ος όμιλος

2η αγωνιστική

Σάββατο 13 Οκτωβρίου

16:00

Μαχητής Τερψιθέας - Φορτούνα Κουτσοχέρου 1-0

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης - Μαρίνος Αντύπας 4-0

Διογένης Λάρισας - Κεραυνός Δένδρων 0-1

Δόξα Ραχούλας - Άγιος Θωμάς 3-0

Σ.Φ. Λάρισα '88 - Α.Ε. Μάνδρας 2016 2-4

Ιπποκράτης - ΑΟ Αμπελοκήπων 3-0

Ρεπό: Ατρόμητος Δασοχωρίου

Βαθμολογία:

1. Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 6

2. Κεραυνός Δένδρων 6

3. Δόξα Ραχούλας 6

4. ΑΟ Αμπελοκήπων 3

5. Φορτούνα Κουτσοχέρου 3

6. ΑΕ Μάνδρας 2016 3

7. Μαχητής Τερψιθέας 3

8. Ιπποκράτης 3

9. Διογένης Λάρισας 1

10. Ατρόμητος Δασοχωρίου 1

11. ΣΦ Λάρισα 88 0

12. Άγιος Θωμάς 0

13. Μαρίνος Αντύπας 0

3η αγωνιστική

Κυριακή 21 Οκτωβρίου

16:00

Μαχητής Τερψιθέας - Πανιώνιος Νέας Σμύρνης

Φορτούνα Κουτσοχέρου - Διογένης Λάρισας

Μαρίνος Αντύπας - Δόξα Ραχούλας

Άγιος Θωμάς - Σ.Φ. Λάρισα '88

Ατρόμητος Δασοχωρίου - Ιπποκράτης

ΑΟ Αμπελοκήπων - Α.Ε. Μάνδρας 2016

Ρεπό: Κεραυνός Δένδρων