Ολοκληρώθηκε σήμερα (7/10) με την διεξαγωγή των αναμετρήσεων της Β' ΕΠΣΛ η πρεμιέρα στο πρωτάθλημα αυτό με πολλά και ωραία παιχνίδια.
Στο 1ο όμιλο ξεχώρισαν οι νίκες του Κεραυνού Δρυμού, 0-4 στον Ευαγγελισμό και του ΑΟ Συκέας, 4-1 το Μεγάλο Ελευθεροχώρι, ενώ με 6-0 νίκησε η Αναγέννηση Ζαππείου τον Σταυραετό στον 2ο όμιλο.
Εντυπωσιακός ο Όλυμπος Αιγάνης για τον 3ο όμιλο στο Στόμιο, 4-0 τον Θερμαϊκό, όπως και το Κουτσόχερο στον 4ο με το 1-8 στην έδρα του Μαρίνου Αντύπα. Τέλος στον 5ο όμιλο νίκες για Απόλλων Γαλήνης, 2-1 τον Τοξότη και Ομόνοια, 1-0 το Ομορφοχώρι.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων της Κυριακής (7/10) στη πρεμιέρα της Β' ΕΠΣΛ:
1ος όμιλος
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας - Μύτικας Καλυβίων 2-1
Αναγέννηση Ευαγγελισμού - Κεραυνός Δρυμού 0-4
Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση - Ηρακλής Πλατανουλίων 0-0
ΑΟ Συκέας - Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου 4-1
και τα χθεσινά αποτελέσματα:
Ροδιακός - Δόξα Βαλανίδας 3-1
Προοδευτική Βερδικούσσας - Ακαδημία Τυρνάβου 0-1
Βαθμολογία:
1. Κεραυνός Δρυμού 3
2. ΑΟ Συκέας 3
3. Ροδιακός 3
4. Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας 3
5. Aκαδημία Τυρνάβου 3
6. Ηρακλής Πλατανουλίων 1
7. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 1
8. Μύτικας Καλυβίων 0
9. Προοδευτική Βερδικούσσας 0
10. Δόξα Βαλανίδας 0
11. Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου 0
12. Αναγέννηση Ευαγγελισμού 0
2η αγωνιστική
Σάββατο 13 Οκτωβρίου
16:00
Κεραυνός Δρυμού - Ηρακλής Πλατανουλίων
Μύτικας Καλυβίων - Ροδιακός
ΑΟ Συκέας - Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας
Κυριακή 14 Οκτωβρίου
16:00
Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου - Προοδευτική Βερδικούσσας
Δόξα Βαλανίδας - Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση
Ακαδημία Τυρνάβου - Αναγέννηση Ευαγγελισμού
2ος όμιλος
Αναγέννηση Ζαππείου - Σταυραετός 6-0
Νίκη Κρήνης - Αναγέννηση Φαρσάλων 1-2
Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων - Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων 0-1
Ακαδημία Αχιλλέως - Μυραϊκός 0-0
και τα χθεσινά αποτελέσματα:
Ατρόμητος Βαμβακούς - Δόξα Υπέρειας 2-0
Θύελλα Βασιλή - ΑΟ Ναρθακίου 0-1
Βαθμολογία:
1. Αναγέννηση Ζαππείου 3
2. Ατρόμητος Βαμβακούς 3
3. Αναγέννηση Φαρσάλων 3
4. Ναρθάκι 3
5. Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων 3
6. Μυραϊκός 1
7. Ακαδημία Αχιλλέως 1
8. Νίκη Κρήνης 0
9. Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων 0
10. Θύελλα Βασιλή 0
11. Δόξα Υπέρειας 0
12. Σταυραετός 0
2η αγωνιστική
Σάββατο 13 Οκτωβρίου
16:00
Σταυραετός - Αναγέννηση Φαρσάλων
Δόξα Υπέρειας - Αναγέννηση Ζαππείου
Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων - Νίκη Κρήνης
Μυραϊκός - Ατρόμητος Βαμβακούς
ΑΟ Ναρθακίου - Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων
Κυριακή 14 Οκτωβρίου
16:00
Ακαδημία Αχιλλέως - Θύελλα Βασιλή
3ος όμιλος
Κεραυνός Παραποτάμου - Χείμαρρος Μαρμαρίνης 1-2
Θερμαϊκός Στομίου - ΑΣ Όλυμπος Αιγάνης 0-4
και τα χθεσινά αποτελέσματα:
Άρης Κουλουρίου - Αναγέννηση Καλοχωρίου 3-1
Αναγέννηση Πυργετού 2016 - Θύελλα Ελάτειας 0-2
Ολυμπιακός Χειμαδίου - ΔΙΑΣ 2018 7-1
Σ.Σ. Ραψάνης - Όλυμπος Γόννων 2-3
Βαθμολογία:
1. Ολυμπιακός Χειμαδίου 3
2. Όλυμπος Αιγάνης 3
3. Άρης Κουλουρίου 3
4. Θύελλα Ελάτειας 3
5. Όλυμπος Γόννων 3
6. Χείμαρρος Μαρμαρίνης 3
7. Σ.Σ. Ραψάνης 0
8. Κεραυνός Παραποτάμου 0
9. Αναγέννηση Καλοχωρίου 0
10. Αναγέννηση Πυργετού 2016 0
11. Θερμαϊκός Στομίου 0
12. ΔΙΑΣ 2018 0
2η αγωνιστική
Κυριακή 14 Οκτωβρίου
16:00
Χείμαρρος Μαρμαρίνης - Αναγέννηση Καλοχωρίου
Θύελλα Ελάτειας - Κεραυνός Παραποτάμου
ΑΣ Όλυμπος Αιγάνης - Άρης Κουλουρίου
ΔΙΑΣ 2018 - Αναγέννηση Πυργετού 2016
Όλυμπος Γόννων - Θερμαϊκός Στομίου
Ολυμπιακός Χειμαδίου - Σ.Σ. Ραψάνης
4ος όμιλος
Μαρίνος Αντύπας - Φορτούνα Κουτσοχέρου 1-8
Κεραυνός Δένδρων - Μαχητής Τερψιθέας 1-0
Άγιος Θωμάς - Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 1-2
Ατρόμητος Δασοχωρίου - Διογένης Λάρισας 1-1
Α.Ε. Μάνδρας 2016 - Δόξα Ραχούλας 1-2
και τα χθεσινά αποτελέσματα:
ΑΟ Αμπελοκήπων - Σ.Φ. Λάρισα '88 2-1
Ρεπό: Ιπποκράτης
Βαθμολογία:
1. Φορτούνα Κουτσοχέρου 3
2. Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 3
3. Δόξα Ραχούλας 3
4. ΑΟ Αμπελοκήπων 3
5. Κεραυνός Δένδρων 3
6. Διογένης Λάρισας 1
7. Ατρόμητος Δασοχωρίου 1
8. ΣΦ Λάρισα 88 0
9. Άγιος Θωμάς 0
10. ΑΕ Μάνδρας 2016 0
11. Μαχητής Τερψιθέας 0
12. Ιπποκράτης 0
13. Μαρίνος Αντύπας 0
2η αγωνιστική
Σάββατο 13 Οκτωβρίου
16:00
Μαχητής Τερψιθέας - Φορτούνα Κουτσοχέρου
Πανιώνιος Νέας Σμύρνης - Μαρίνος Αντύπας
Διογένης Λάρισας - Κεραυνός Δένδρων
Δόξα Ραχούλας - Άγιος Θωμάς
Σ.Φ. Λάρισα '88 - Α.Ε.Μάνδρας 2016
Ιπποκράτης - ΑΟ Αμπελοκήπων
Ρεπό: Ατρόμητος Δασοχωρίου
5ος όμιλος
Απόλλων Γαλήνης 2016 - Τοξότης Λάρισας 2-1
Ομόνοια Λάρισας - Δόξα Ομορφοχωρίου 1-0
και τα χθεσινά αποτελέσματα:
Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός - Ανθούπολη 0-3
Δάφνη Γλαύκης - Α.Ε.Σ. Χαραυγή 4-2
Πελασγιώτις Λάρισας - Ηρακλής Χάλκης 3-2
Αετός Αετολόφου - Αστήρ Ν. Περιβολίου 0-2
Ρεπό: Λαρισαϊκός
Βαθμολογία:
1. Ανθούπολη 3
2. Δάφνη Γλαύκης 3
3. Αστήρ Ν. Περιβολίου 3
4. Πελασγιώτιδα 3
5. Απόλλων Γαλήνης 2016 3
6. Ομόνοια Λάρισας 3
7. Ηρακλής Χάλκης 0
8. Τοξότης Λάρισας 0
9. Δόξα Ομορφοχωρίου 0
10. ΑΕΣ Χαραυγή 0
11. Αετός Αετολόφου 0
12. ΑΣ Μπαράζ Πηνειός 0
13. Λαρισαϊκός 0
2η αγωνιστική
Κυριακή 14 Οκτωβρίου
16:00
Α.Ε.Σ. Χαραυγή - Ανθούπολη
Δόξα Ομορφοχωρίου - Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός
Τοξότης Λάρισας - Δάφνη Γλαύκης
Ηρακλής Χάλκης - Ομόνοια Λάρισας
Αστήρ Ν. Περιβολίου - Πελασγιώτις Λάρισας
Λαρισαϊκός - Αετός Αετολόφου
Ρεπό: Απόλλων Γαλήνης 2016