MΠΑΤΕ Μπορίσοφ-ΠΑΟΚ 1-4

Στην «Μπόρισοφ Αρένα» δοκιμάστηκε ο ΠΑΟΚ με αντίπαλο την ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League. Οι παίκτες της Ελληνικής ομάδας επικράτησαν με σκορ 1-4.

Ο Πρίγιοβιτς άνοιξε το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό, με τον Ζαμπά στη συνέχεια να σκοράρει δύο φορές, κάνοντας το σκορ 3-0 υπέρ των «ασπρόμαυρων». Στο 59ο λεπτό, δύο λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο ο Σκάβις μείωσε για τους γηπεδούχους, ωστόσο ο Πέλκας στο 73' ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-4 υπέρ του ΠΑΟΚ.

Γκολ: 6' Πρίγιοβιτς, (ΠΑΟΚ), 11', 17' Ζαμπά (ΠΑΟΚ), 61' Σκάβις (ΜΠΑΤΕ), 73' Πέλκας (ΠΑΟΚ).

MΠΑΤΕ Μπορίσοφ: Σρεμπίτσκι, Ρίος, Πολιάκοβ, Φιλιπένκο, Βολόντκο, Ντραγκούν (71' Χλεμπ), Γιαμπλόνσκι, Μπάγκα, Στάσεβιτς (77' Γκορντέιτσουκ), Ίβανιτς, Τουόμινεν (59' Σκάβις).

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Τόσκα, Κάνιας, Μαουρίτσιο, Πέλκας, Ζαμπά, Λημνιός (70' Μπίσεσβαρ), Πρίγιοβιτς .