Βαθμολογία

Ματς για όλα τα γούστα στο Europa League

Μετά τους αγώνες του Champions League σειρά παίρνει το Europa League με την διεξαγωγή των αναμετρήσεων της 2ης αγωνιστικής των ομίλων του θεσμού.

Εκτός έδρας αγωνίζονται Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ με τους Πειραιώτες να αντιμετωπίζουν τη Μίλαν και τους Θεσσαλονικείς την ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ, ενώ δύσκολες αποστολές και για τις κυπριακές ομάδες με την ΑΕΚ Λάρνακας να αγωνίζεται στη Γερμανία με την Λεβερκούζεν και τον Απόλλων Λεμεσού να υποδέχεται την Μαρσέιγ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής:

1ος όμιλος

19:55 Ζυρίχη - Λουντογκόρετς

19:55 Λεβερκούζεν - ΑΕΚ Λάρνακας

Βαθμολογία:

1. Λεβερκούζεν 3

2. Ζυρίχη 3

3. ΑΕΚ Λάρνακας 0

4. Λουντογκόρετς 0

2ος όμιλος

19:55 Σάλτσμπουργκ - Σέλτικ

19:55 Ρόζενμποργκ - Λειψία

Βαθμολογία:

1. Σέλτικ 3

2. Σάλτσμπουργκ 3

3. Λειψία 0

4. Ρόζενμποργκ 0

3ος όμιλος

19:55 Ζενίτ - Σλάβια Πράγας

19:55 Μπορντό - Κοπεγχάγη

Βαθμολογία:

1. Σλάβια 3

2. Κοπεγχάγη 1

3. Ζενίτ 1

4. Μπορντό 0

4ος όμιλος

19:55 Άντερλεχτ - Ντιναμό Ζάγκρεμπ

19:55 Φενέρμπαχτσε - Σπάρτακ Τρνάβα

Βαθμολογία:

1. Σπάρτακ Τρνάβα 3

2. Ντιναμό Ζάγκρεμπ 3

3. Φενέρμπαχτσε 0

4. Άντερλεχτ 0

5ος όμιλος

19:55 Καραμπάγκ - Άρσεναλ

19:55 Βόρσκλα Πολτάβα - Σπόρτινγκ Λισαβόνας

Βαθμολογία:

1. Άρσεναλ 3

2. Σπόρτινγκ

3. Βόρσκλα Πολτάβα 0

4. Καραμπάγκ 0

6ος όμιλος

19:55 Μίλαν - Ολυμπιακός

19:55 Μπέτις - Ντουντελάνζ

Βαθμολογία:

1. Μίλαν 3

2. Ολυμπιακός 1

3. Μπέτις 1

4. Ντουντελάνζ 0

7ος όμιλος

22:00 Ρέιντζερς - Ραπίντ Βιέννης

22:00 Σπαρτάκ Μόσχας - Βιγιαρεάλ

Βαθμολογία:

1. Ραπίντ 3

2. Ρέιντζερς 1

3. Βιγιαρεάλ 1

4. Σπαρτάκ Μόσχας 0

8ος όμιλος

22:00 Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Λάτσιο

22:00 Απόλλων Λεμεσού - Μαρσέιγ

Βαθμολογία:

1. Άιντραχτ Φρανκφούρτης 3

2. Λάτσιο 3

3. Απόλλων Λεμεσού 0

4. Μαρσέιγ 0

9ος όμιλος

22:00 Σάρπσμποργκ - Γκενκ

22:00 Μάλμε - Μπεσίκτας

Βαθμολογία:

1. Μπεσίκτας 3

2. Γκενκ 3

3. Μάλμε 0

4. Σάρπσμποργκ 0

10ος όμιλος

22:00 Σταντάρ Λιέγης - Ακίσαρσπορ

22:00 Κράσνονταρ - Σεβίλλη

Βαθμολογία:

1. Κράσνονταρ 3

2. Σεβίλλη 3

3. Ακίσαρσπορ 0

4. Σταντάρ Λιέγης 0

11ος όμιλος

17:50 Αστάνα - Ρεν

22:00 Γιάμπλονετς - Ντιναμό Κιέβου

Βαθμολογία:

1. Ρεν 3

2. Αστάνα 1

3. Ντιναμό Κιέβου 1

4. Γιάμπλονετς 0

12ος όμιλος

22:00 ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ - ΠΑΟΚ

22:00 Τσέλσι - Βίντι

Βαθμολογία:

1. Τσέλσι 3

2. ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ 3

3. ΠΑΟΚ 0

4. Βίντι 0