Άρης – Λεβαδειακός 2-0

Την τρίτη του νίκη σε ισάριθμους αγώνες του στο φετινό πρωτάθλημα της Super League σημείωσε τη Δευτέρα ο Άρης. Πιο συγκεκριμένα οι Θεσσαλονικείς επικράτησαν με 2-0 του Λεβαδειακού στη Θεσσαλονίκη στο ματς που έριξε την αυλαία της 3ης αγωνιστικής της Super League κι έτσι έπιασαν τον Ολυμπιακό και την ΑΕΚ στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 22ο λεπτό με το πέναλτι του Γιουνές, ο οποίος νίκησε τον Επασί με εκτέλεση αλά Πανένκα, ενώ ο Γκαρσια διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 57ο λεπτό.

Aξίζει να σημειωθεί ότι στο 65ο λεπτό ο Μαρκόφσκι δεν μπόρεσε να νικήσει από το σημείο του πέναλτι τον Κουέστα, ο οποίος έπεσε σωστά και απέκρουσε την μπάλα.

Άρης: Κουέστα, Τζανακάκης, Δεληζήσης, Βέλεθ, Μενέντεθ, Μπάσα, Ματίγια (76’ Σιώπης), Ντιγκινί (84’ Παυλίδης), Γκάμα (68’ Κολάσο), Γκαρσία, Γιουνές.

Λεβαδειακός: Επασί, Τσαμπούρης, Φαβάρο, Ζησόπουλος, Ντιόγκο (53’ Χατζηλάμπρος), Μητρόπουλος (85’ Ιωαννίδης), Όμο, Σαβατονγκό, Σουμπίνιο, Νανγκίς (77’ Μανγκά), Μαρκόφσκι.