Βαθμολογία

Τα αποτελέσματα και τα ζευγάρια της γ’ προκριματικής φάσης

Με μοναδική ελληνική συμμετοχή, τον Ολυμπιακό, που θα παίξει με τη Λουκέρνη, θα διεξαχθεί στις 9 και 16 Αυγούστου, η γ’ προκριματική φάση του Γιουρόπα Λιγκ. Υπάρχει όμως, και τριπλή συμμετοχή από την Κύπρο με ΑΕΚ Λάρνακας, ΑΠΟΕΛ και Απόλλωνα Λεμεσού.

ΓΙΟΥΡΟΠΑ ΛΙΓΚ – Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΤΡΙΤΗ (31/7)

Πιούνικ-Τόμπολ Κοστανάι 1-0 (1-2)

ΤΕΤΑΡΤΗ (1/8)

Φόλας Ες-Γκενκ 1-4 (0-5)

ΠΕΜΠΤΗ (2/8)

Αλασκέρτ-Σουτιέσκα 0-0 (1-0)

Λάτσι-Μόλντε 0-2 (0-3)

ΑΕΚ Λάρνακας-Ντάνταλκ 4-0 (0-0)

Τρέντσιν-Γκόρνικ Ζάμπρζε 4-1(1-0)

Ντιναμό Μινσκ-Ντουνάιτσα Σρέντα 4-1 (3-1)

Τρακάι-Παρτιζάν 1-1 (0-1)

Φλόρα Ταλίν-ΑΠΟΕΛ 2-0 (0-5)

Σλάβια Σόφιας-Χάιντουκ 2-3 (0-1)

Βαλέτα-Ζρινίσκι 1-2 (1-1)

Χάκεν-Λειψία 1-1 (0-4)

Λίλεστρομ-Λασκ Λιντς 1-2 (0-4)

Αντμίρα Βάκερ-ΤΣΣΚΑ Σόφιας 1-3 (0-3)

ΑΙΚ-Νόρτζελαντ 0-1 (0-1)

Απόλλων Λεμεσού-Ζελέζνιτσαρ 3-1 (2-1)

Μάριουπολ-Τζουργκάρντεν 2-1 παρ. (1-1)

Βαντούζ-Ζαλγκίρις Βίλνιους 1-1 (0-1)

Λίνκολν-Νιου Σεντς 1-1 (1-2)

Πρόγκρες Νιντερκόρν-Βούνταπεστ Χόνβεντ 2-0 (0-1)

Σπάρτα Πράγας-Σπαρτάκ Σουμπότιτσα 2-1 (0-2)

Ατρόμητος-Ντιναμό Μπρεστ 1-1 (3-4)

Σλόβαν Μπρατισλάβας-Μπαλζάν 3-1 (1-2)

Αστέρας Τρίπολης-Χιμπέρνιαν 1-1 (2-3)

Μπεσίκτας-Τόρσαβν 6-0 (2-0)

Κοπεγχάγη-Στιάρναν 5-0 (2-0)

Βίκινγκουρ-Τορπέντο Κουταΐσι 0-4 (0-3)

Φίτεσε-Βιτορούλ Κοστάντζα 3-1 (2-2)

Σαράγεβο-Αταλάντα 0-8 (2-2)

Μάριμπορ-Τσικούρα 2-0 (0-0)

Στεάουα-Ρούνταρ Βελέινε 4-0 (2-0)

Ντομζάλε-Ούφα 1-1 (0-0)

ΑΖ Αλκμάαρ-Καϊράτ Αλμάτι 2-1 (0-2)

Μπορντό-Βέντσπιλς 2-1 (1-0)

Μπέρνλι-Αμπερντίν 3-1 παρ. (1-1)

Ντρίτα-Ντουντελάνζ 1-1 (1-2)

Λεχ Πόζναν-Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ 3-1 παρ. (1-1)

Ρέιντζερς-Όσιεγεκ 1-1 (1-0)

Σάρσποργκ-Σεντ Γκάλεν 1-0 (1-2)

Λα Φιορίτα-Σπάρτακς 0-3 (0-6)

Κρουσέιντερς-Ολίμπια Λουμπλιάνας 1-1 (1-5)

Ραντνίσκι-Μακάμπι Τελ Αβίβ 2-2 (0-2)

Ρίο Άβε-Γιαγκελόνια 4-4 (0-1)

Ουίπεστ-Σεβίλλη 1-3 (0-4)

Χαφναρφιόρντουρ-Χάποελ Χάιφα 0-1 (1-1)

Βαλούρ-Σάντα Κολόμα 2-0 (0-1)
* (Σε παρένθεση τα αποτελέσματα του α' αγώνα)

Γ' ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ
Το μονοπάτι των πρωταθλητών

Λουντογκόρετς-Ζρινίσκι

Λέγκια Βαρσοβίας-Ντουντελάνζ

Αλασκέρτ-Κλουζ

Ολίμπια Λουμπλιάνας-Ελσίνκι

Σέριφ Τιρασπόλ-Βαλούρ/Σάντα Κολόμα

Κορκ-Ρόζενμποργκ

Σπάρτακς-Σουντούβα

Νιου Σεντς-Μίντιλαντ

Χάποελ Μπεερ Σεβά-ΑΠΟΕΛ

Τορπέντο Κουταΐσι-Κουκέσι

Βασικό μονοπάτι

Πιούνικ-Μακάμπι Τελ Αβίβ

Ντιναμό Μινσκ-Ζενίτ

Στουρμ Γκρατς-ΑΕΚ Λάρνακας

Σάρσποργκ-Ριέκα

Μπασακσεχίρ-Μπέρνλι

Ζόρια-Μπράγκα

Χάποελ Χάιφα-Αταλάντα

Γκενκ-Λεχ Πόζναν

Φίτεσε-Βασιλεία

Νόρτζελαντ-Παρτιζάν

Χιμπέρνιαν-Μόλντε

Χάιντουκ-Στεάουα

Σεβίλλη-Ζαλγκίρις Βίλνιους

Σίγκμα Όλομουτς-Καϊράτ Αλμάτι

Σλόβαν Μπρατισλάβας-Ραπίντ Βιέννης

Μάριουπολ-Μπορντό

ΤΣΣΚΑ Σόφιας-Κοπεγχάγη

Ολυμπιακός-Λουκέρνη

Ρέιντζερς-Μάριμπορ

Τρέντσιν-Φιορεντίνα

Γιαγκελόνια-Γάνδη

Σπαρτάκ Σουμπότιτσα-Μπρόντμπι

Ούφα-Πρόγκρες Νιντερκόρν

Μπεσίκτας-Λασκ Λιντς

Απόλλων Λεμεσού-Ντιναμό Μπρεστ

Λειψία-Κραϊόβα