Βαθμολογία

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου (19/5) στη Β' ΕΠΣΛ

Τελευταία αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Β' ΕΠΣΛ και σήμερα (19/5) διεξήχθησαν οι αναμετρήσεις σε 1ο και 2ο όμιλο.

Στο 1ο όμιλο ο Παναγροτικός Νίκαιας επικράτησε 5-0 του Ναρθακίου και με 68 βαθμούς πανηγυρίζει την άνοδο στην Α1 ΕΠΣΛ, ενώ κοντράστ συναισθημάτων στον Προμηθέα ΑΕ Λάρισας που νίκησε 11-0 τη Χαραυγή αλλά έμεινε στη δεύτερη θέση με ένα βαθμό λιγότερο.

Στην ουρά η Μάνδρα παρά την ήττα της από τον Ατρόμητο Βαμβακούς με 3-2 παρέμεινε στην κατηγορία καθώς την ίδια ώρα η Ακαδημία Αχιλλέω ηττήθηκε με 4-1 από τον Ιπποκράτη. Έτσι το συγκρότημα του Φώτη Γρηγοριάδη με 20 βαθμούς θα είναι και τη νέα σεζόν στην Β' ΕΠΣΛ.

Στον 2ο όμιλο τα πάντα είχαν κριθεί εκεί που ο Αβέρωφ, 2-5 σήμερα τον Κεραυνό Δένδρων, με 65 βαθμούς ανεβαίνει στην Α1 ΕΠΣΛ, ενώ υποβιβασμός για την αντίπαλο του, αλλά και τον Δολιχιακό που αποβλήθηκε. Στα μπαράζ ανόδου η Ελπίς Μεσοχωρίου, 1-3 τον Δρυμό.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων της 26ης αγωνιστικής της Β' ΕΠΣΛ:

1ος όμιλος

Ατρόμητος Βαμβακούς - Α.Ε. Μάνδρας 2016 3-2

Αναγέννηση Φαρσάλων - Άρης Διλόφου 1-1

Ιπποκράτης - Ακαδημία Αχιλλέως 4-1

Προμηθέας ΑΕ Λάρισας - Α.Ε.Σ. Χαραυγή 11-0

Δόξα Ραχούλας - Δόξα Υπέρειας 3-3

Παναγροτικός Νίκαιας - ΑΟ Ναρθακίου 5-0

Ανθούπολη - Αναγέννηση Ζαππείου 2-1

Τελική βαθμολογία:

1. Παναγροτικός Νίκαιας 68

..................................

2. Προμηθέας ΑΕ Λάρισας 67

..................................

3. Ιπποκράτης 51

4. Ατρόμητος Βαμβακούς 48

5. Αναγέννηση Φαρσάλων 43

6. Δόξα Υπέρειας 36

7. Δόξα Ραχούλας 33

8. Ανθούπολη 32

9. Άρης Διλόφου 30

10. Ναρθάκι 26

11. Αναγέννηση Ζαππείου 25

12. ΑΕ Μάνδρας 2016 20

..................................

13. Ακαδημία Αχιλλέως 19

14. ΑΕΣ Χαραυγή 8

2ος όμιλος

Δόξα Βαλανίδας - Δολιχιακός 3-0 (α.α.)

Ηρακλής Πλατανουλίων - Λαρισαϊκός 0-2

Κεραυνός Δένδρων - ΠΑΟΛ Αβέρωφ 2-5

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης - Ροδιακός 4-1

Όλυμπος Καρυάς - Αναγέννηση Ευαγγελισμού 4-2

Κεραυνός Δρυμού - Ελπίς Μεσοχωρίου 1-3

Τοξότης Λάρισας - ΑΟ Συκέας 3-3

Τελική βαθμολογία:

1. Αβέρωφ Λάρισας 65

..........................

2. Ελπίς Μεσοχωρίου 58

..........................

3. Λαρισαϊκός 55

4. Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 53

5. Ροδιακός 44

6. Κεραυνός Δρυμού 38

7. Δόξα Βαλανίδας 34

8. ΑΟ Συκέας 31

9. Ηρακλής Πλατανουλίων 26

10. Τοξότης Λάρισας 26

11. Όλυμπος Καρυάς 26

12. Αναγέννηση Ευαγγελισμού 24

................................

13. Κεραυνός Δένδρων 16

14. Δολιχιακός 9*

* Ο Δολιχιακός έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα