Γρηγορίου: «Υπήρχαμε στο παιχνίδι μόνο για 34 λεπτά»

Ο Πανιώνιος παρουσιάστηκε κατώτερος των περιστάσεων την Κυριακή (22/4), γνωρίζοντας εντός έδρας ήττα με 3-0 από τον Παναθηναϊκό. Ο Μιχάλης Γρηγορίου ανέφερε πως οι Νεοσμυρνιώτες υπήρχαν μόνο για τα πρώτα λεπτά ενώ συμπλήρωσε πως στις εναπομείνασες δύο αγωνιστικές οφείλουν να κάνουν το καθήκον τους και να μην κλείσουν με κακές εντυπώσεις τη σεζόν. Αναλυτικά οι δηλώσεις του κόουτς του Πανιωνίου στη συνέντευξη Τύπου:

«Είχαμε τονίσει πριν το παιχνίδι ότι ήταν ουσιαστικά ένας τελικός για εμάς. Θέλαμε μόνο νίκη, όχι άλλο αποτέλεσμα. Μπήκαμε καλά στα πρώτα 34 λεπτά του παιχνιδιού, δημιουργήσαμε προϋποθέσεις και είχαμε μία μεγάλη ευκαιρία με τον Ντουρμισάι να ανοίξουμε το σκορ. Μετά με το κρύο γκολ που δεχτήκαμε βρεθήκαμε από το πουθενά πίσω στο σκορ. Μετά μέχρι να καταλάβουμε τι έγινε, και με το νεαρό της ηλικίας των παικτών, δεχθήκαμε και το δεύτερο. Μετά δεν μας άρεσε καθόλου που δε να αντιδράσαμε στο παιχνίδι. Υπήρχαμε στο παιχνίδι μόνο για 34 λεπτά. Όταν βρίσκεσαι με 0-2 πίσω στο σκορ ήταν πολύ δύσκολο να συνεχίσουμε, υπάρχει και η απειρία στην ομάδα. Πρέπει να κάνουμε ότι μας αναλογεί στα δύο τελευταία ματς για εκπροσωπούμε τον Πανιώνιο. Να μην κλείσουμε με κακές εντυπώσεις την χρονιά».