Φουλ αγωνιστική δράση έχουμε και αυτό το Σαββατοκύριακο στην Β’ ΕΠΣΛ με παιχνίδια που παρουσιάζουν μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον σε όλα τα επίπεδα.
Αγώνες λοιπόν και στους τρεις ομίλους σε ένα πρωτάθλημα που σίγουρα ήταν αρκετά δυνατό τη φετινή χρονιά και κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον. Αναλυτικά το πρόγραμμα και η βαθμολογία:
1ος όμιλος
21η αγωνιστική
Σάββατο 21 Απριλίου
17:00
Δόξα Υπέρειας - Α.Ε.Σ. Χαραυγή
Παναγροτικός Νίκαιας - Ακαδημία Αχιλλέως
Δόξα Ραχούλας - Άρης Διλόφου
Προμηθέας ΑΕ Λάρισας - Α.Ε. Μάνδρας 2016
Ιπποκράτης - Ανθούπολη
Αναγέννηση Φαρσάλων - Αναγέννηση Ζαππείου
ΑΟ Ναρθακίου - Ατρόμητος Βαμβακούς
Βαθμολογία:
1. Προμηθέας ΑΕ Λάρισας 52
2. Παναγροτικός Νίκαιας 50
3. Ιπποκράτης 38
4. Ατρόμητος Βαμβακούς 35
5. Αναγέννηση Φαρσάλων 35
6. Ανθούπολη 30
7. Δόξα Ραχούλας 26
8. Δόξα Υπέρειας 24
9. Ναρθάκι 23
10. Άρης Διλόφου 23
11. Αναγέννηση Ζαππείου 21
12. ΑΕ Μάνδρας 2016 14
13. Ακαδημία Αχιλλέως 9
14. ΑΕΣ Χαραυγή 8
2ος όμιλος
22η αγωνιστική
Σάββατο 21 Απριλίου
17:00
Ροδιακός - Δολιχιακός
ΠΑΟΛ Αβέρωφ - Αναγέννηση Ευαγγελισμού
Λαρισαϊκός - Κεραυνός Δρυμού
Τοξότης Λάρισας - Όλυμπος Καρυάς
ΑΟ Συκέας - Πανιώνιος Νέας Σμύρνης
Ηρακλής Πλατανουλίων - Δόξα Βαλανίδας
Κεραυνός Δένδρων - Ελπίς Μεσοχωρίου
Βαθμολογία:
1. Αβέρωφ Λάρισας 52
2. Λαρισαϊκός 45
3. Ελπίς Μεσοχωρίου 45
4. Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 40
5. Ροδιακός 35
6. Κεραυνός Δρυμού 34
7. Δόξα Βαλανίδας 29
8. ΑΟ Συκέας 27
9. Ηρακλής Πλατανουλίων 21
10. Τοξότης Λάρισας 21
11. Όλυμπος Καρυάς 18
12. Αναγέννηση Ευαγγελισμού 17
13. Κεραυνός Δένδρων 15
14. Δολιχιακός 12
3ος όμιλος
22η αγωνιστική
Κυριακή 22 Απριλίου
17:00
Άρης Κουλουρίου - Χείμαρρος Μαρμαρίνης
Πελασγιώτις Λάρισας - Ολυμπιακός Χειμαδίου
Αναγέννηση Πυργετού 2016 - Δάφνη Γλαύκης
Αναγέννηση Πουρναρίου - Θερμαϊκός Στομίου
Α.Σ. Βορειοηπειρωτών "Ο Πύρρος" - Σ.Σ. Ραψάνης
Προοδευτική Ανάβρας - Δόξα Ομορφοχωρίου
Κεραυνός Παραποτάμου - Αστήρ Ν. Περιβολίου
Βαθμολογία:
1. Προοδευτική Ανάβρας 53
2. Α.Σ Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος 51
3. Αναγέννηση Πυργετού 2016 44
4. Σ.Σ. Ραψάνης 35
5. Άρης Κουλουρίου 31
6. Χείμαρρος Μαρμαρίνης 28
7. Αναγέννηση Πουρναρίου 28
8. Πελασγιώτιδα Λάρισας 25
9. Αστήρ Ν. Περιβολίου 21
10. Ολυμπιακός Χειμαδίου 21
11. Θερμαϊκός Στομίου 20
12. Κεραυνός Παραποτάμου 19
13. Δάφνη Γλαύκης 17*
14. Δόξα Ομορφοχωρίου 17
* Η Δάφνη Γλαύκης έχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς