Καθάρισε στην επανάληψη το Μαυροβούνι, 0-2 το Καλοχώρι

Πετυχαίνοντας δυο γκολ στην επανάληψη το Μαυροβούνι επικράτησε 2-0 στο Καλοχώρι της τοπικής Αναγέννησης για την 27η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΛ.

Η ομάδα του Λάζαρου Αγγλόπουλου με τη νίκη αυτή έφτασε τους 53 βαθμούς και αποσπάστηκε έξι από το Ελευθεραί που ηττήθηκε με 0-3 από την Μελιβοία εξασφαλίζοντας την είσοδο της στα play-off καθώς έχει σίγουρο τρίποντο την τελευταία αγωνιστική με τον Αστέρα Τυρνάβου που δεν κατεβαίνει στο πρωτάθλημα.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο που έληξε χωρίς τέρματα στην επανάληψη ο Ακριβόπουλος στο 55' με πολύ ωραία ενέργεια και με αριστερό διαγώνιο ψηλοκρεμαστό σουτ έκανε το 0-1, για να πετύχει με ένα γκολ-ποιήμα το 0-2 ο Πεζής τρία λεπτά αργότερα, ένα εκπληκτικό γκολ που σφράγισε και τη νίκη του Μαυροβουνίου.

Στο 90' το Μαυροβούνι έχασε πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Αρσένης Μπάγκας και εκτέλεσε ο Μπρέλλας που όμως απέτυχε να σκοράρει, ενώ για την ομάδα του κ. Αγγλόπουλου ευκαιρίες είχαν οι Ακριβόπουλος, Πεζής, Τριάντης και Μπατζέλας.

ΑΟ Μαυροβουνίου (Λάζαρος Αγγλόπουλος): Μπρέλλας, Σάπιος, Τατσέλος (46' Μπάγκας Δ.), Σιδέρης (60' Νότας), Μαντζαφούλης, Κολιοφούτης, Μπάγκας Αρσ., Μπατζέλας Ν., Πεζής (75' Ριζόπουλος), Ακριβόπουλος, Πάτας (46' Τριάντης).