Αγωνιστική δραστηριότητα σε 1ο και 2ο όμιλο είχαμε σήμερα (15/4) στο πρωτάθλημα της Β' ΕΠΣΛ εκεί που στον 1ο όμιλο διεξήχθη η 20η αγωνιστική και στον 2ο η 21η.
Στον 1ο όμιλο με νίκες συνέχισαν Προμηθέας ΑΕ Λάρισας, 1-3 την Ακαδημία Αχιλλέως και Παναγροτικός Νίκαιας, 1-5 την Δόξα Υπέρειας με τον Προμηθέα να φτάνει τους 52 βαθμούς έναντι 50 του Παναγροτικού στη μάχη των δυο ομάδων για την απευθείας άνοδο.
Για τον 3ο όμιλο πολύ κοντά στο στόχο της απευθείας ανόδου βρίσκεται πλέον ο Αβέρωφ που νίκησε στην Καρυά τον Όλυμπο με 3-0 και με 52 βαθμούς αποσπάστηκε επτά από Λαρισαϊκό, 0-0 με Πανιώνιο Νέας Σμύρνης και Ελπίς Μεσοχωρίου, 2-1 τον Ηρακλή Πλατανουλιών.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων της Κυριακής (15/4) στη Β' ΕΠΣΛ:
1ος όμιλος
20η αγωνιστική
Δόξα Υπέρειας - Παναγροτικός Νίκαιας 1-5
Α.Ε.Σ. Χαραυγή - Δόξα Ραχούλας 2-1
Ακαδημία Αχιλλέως - Προμηθέας ΑΕ Λάρισας 1-3
Άρης Διλόφου - Ιπποκράτης 4-1
Α.Ε. Μάνδρας 2016 - Αναγέννηση Φαρσάλων 1-2
Ανθούπολη - Ατρόμητος Βαμβακούς 0-0
Αναγέννηση Ζαππείου - ΑΟ Ναρθακίου 2-2
Βαθμολογία:
1. Προμηθέας ΑΕ Λάρισας 52
2. Παναγροτικός Νίκαιας 50
3. Ιπποκράτης 38
4. Ατρόμητος Βαμβακούς 35
5. Αναγέννηση Φαρσάλων 35
6. Ανθούπολη 30
7. Δόξα Ραχούλας 26
8. Δόξα Υπέρειας 24
9. Ναρθάκι 23
10. Άρης Διλόφου 23
11. Αναγέννηση Ζαππείου 21
12. ΑΕ Μάνδρας 2016 14
13. Ακαδημία Αχιλλέως 9
14. ΑΕΣ Χαραυγή 8
21η αγωνιστική
Σάββατο 21 Απριλίου
17:00
Δόξα Υπέρειας - Α.Ε.Σ. Χαραυγή
Παναγροτικός Νίκαιας - Ακαδημία Αχιλλέως
Δόξα Ραχούλας - Άρης Διλόφου
Προμηθέας ΑΕ Λάρισας - Α.Ε. Μάνδρας 2016
Ιπποκράτης - Ανθούπολη
Αναγέννηση Φαρσάλων - Αναγέννηση Ζαππείου
ΑΟ Ναρθακίου - Ατρόμητος Βαμβακούς
2ος όμιλος
21η αγωνιστική
Κεραυνός Δρυμού - Δολιχιακός 3-0 (α.α.)
Αναγέννηση Ευαγγελισμού - Ροδιακός 0-0
Όλυμπος Καρυάς - ΠΑΟΛ Αβέρωφ 0-3
Πανιώνιος Νέας Σμύρνης - Λαρισαϊκός 0-0
Δόξα Βαλανίδας - Τοξότης Λάρισας 4-2
Κεραυνός Δένδρων - ΑΟ Συκέας 1-0
Ελπίς Μεσοχωρίου - Ηρακλής Πλατανουλίων 2-1
Βαθμολογία:
1. Αβέρωφ Λάρισας 52
2. Λαρισαϊκός 45
3. Ελπίς Μεσοχωρίου 45
4. Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 40
5. Ροδιακός 35
6. Κεραυνός Δρυμού 34
7. Δόξα Βαλανίδας 29
8. ΑΟ Συκέας 27
9. Ηρακλής Πλατανουλίων 21
10. Τοξότης Λάρισας 21
11. Όλυμπος Καρυάς 18
12. Αναγέννηση Ευαγγελισμού 17
13. Κεραυνός Δένδρων 15
14. Δολιχιακός 12
22η αγωνιστική
Σάββατο 21 Απριλίου
17:00
Ροδιακός - Δολιχιακός
ΠΑΟΛ Αβέρωφ - Αναγέννηση Ευαγγελισμού
Λαρισαϊκός - Κεραυνός Δρυμού
Τοξότης Λάρισας - Όλυμπος Καρυάς
ΑΟ Συκέας - Πανιώνιος Νέας Σμύρνης
Ηρακλής Πλατανουλίων - Δόξα Βαλανίδας
Κεραυνός Δένδρων - Ελπίς Μεσοχωρίου