Παναιγιάλειος - Παναχαϊκή 1-2

Στις νίκες ύστερα από τρία ματς επέστρεψαν οι Πατρινοί κι εκμεταλλεύτηκαν την ήττα της Δόξας Δράμας από τον ΑΟΧ Κισσαμικό, παίρνοντας προβάδισμα στη «μάχη» για την τρίτη θέση.

Πιο δυνατά μπήκε η Παναχαϊκή και στο 2ο λεπτό είχε δοκάρι με την κεφαλιά του Μωραΐτη. Τέσσερα λεπτά μετά κατάφερε να ανοίξει το σκορ με σουτ του Ελευθεριάδη, έπειτα από ασίστ του Πολυχρόνη. Η πίεση των φιλοξενούμενων συνεχίστηκε, με τα σουτ των Ελευθεριάδη και Μωραΐτη στο 25' και στο 29' να περνούν άουτ. Στο 40' ήρθε και το 0-2, όταν ο Αργυρόπουλος πήρε το... ριμπάουντ έπειτα από την κεφαλιά του Μωραΐτη στο οριζόντιο δοκάρι και με σουτ νίκησε τον Τσάπαλο. Η πρώτη απειλή των γηπεδούχων ήρθε στο 42', με το σουτ του Σταματή να μη βρίσκει στόχο.

Με ευκαιρία των «κοκκινόμαυρων» ξεκίνησε και το δεύτερο μέρος, καθώς στο 50' ο Τσάπαλος έδιωξε σε κόρνερ το σουτ του Κυνηγόπουλου. Στο 81' ο Σούλης απέκρουσε την κεφαλιά του Σκαρτσίλα, ενώ στο 89' ο Παναιγιάλειος κέρδισε πέναλτι, σε ανατροπή του Κανάλς από τον Αντωνακόπουλο. Ο Σταματής ανέλαβε την εκτέλεση και μείωσε σε 1-2, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΣΚΟΡΕΡ: 89' πεν Σταματής - 6' Ελευθεριάδης, 40' Αργυρόπουλος.

Παναιγιάλειος (Πέτρος Δημητρίου): Τσάπαλος, Ρέλλας (56' Κάναλς), Μηλιώτης, Βλάχος, Γαβριηλίδης, Γκούμας, Τζανουλίνος (46' Χαρίτος), Αγιούποφ (72' Κόκκορης), Ζαφειράκης, Σκαρτσίλας, Σταματής.

Παναχαϊκή (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Σούλης, Μακρυδημήτρης (17' λ.τ. Αποστολόπουλος), Κωνσταντακόπουλος, Λουμπαρδέας, Σωτηράκος (15' λ.τ. Πλέγας), Μουστακόπουλος, Αργυρόπουλος, Πολυχρόνης, Κυνηγόπουλος (76' Αντωνακόπουλος), Ελευθεριάδης, Μωραΐτης.