Πεντάμορφο ποδόσφαιρο, Μαυροβούνι - Μελία 5-0

Πολύ καλή εμφάνιση και ωραίο ποδόσφαιρο από το Μαυροβούνι το οποίο νίκησε σήμερα (31/3) την Μελία με 5-0 για την 26η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΛ.

Η ομάδα του Λάζαρου Αγγλόπουλου, ο οποίος πήρε το καλύτερο δώρο από τους παίκτες του για την ονομαστική του εορτή, ήταν καταιγιστικό απέναντι στην υποβιβασμένη Μελία και με τη νίκη αυτή παρέμεινε στην 5η θέση, με 50 βαθμούς, η οποία οδηγεί στα play-off.

Στο 15' ο Μπάγκας άνοιξε το σκορ, ενώ στο 40' ο Μπατζέλας έκανε το 2-0 που ήταν το σκορ του ημιχρόνου. Στο 47' ο Πεζής έκανε τρία τα τέρματα της ομάδας του και δυο λεπτά αργότερα ο Σάπιος πέτυχε το 4-0. Το κερασάκι στην τούρτα με το τελικό 5-0 διαμόρφωσε στο 54' ο Πάτας.

Μαυροβούνι (Λάζαρος Αγγλόπουλος): Μπρέλλας, Τατσέλος, Σάπιος (55' Τοζούλης), Ματζαφούλης, Σιδέρης (50' Ριζόπουλος), Κολιοφούτης, Μπάγκας Δ., Μπατζέλας Ν., Πεζής, Ακριβόπουλος (51' Ατέσης), Κυριάκος (46' Πάτας).