Αγώνες για την 19η αγωνιστική του 1ου ομίλου και την 20η του 2ου είχαμε σήμερα (31/3) στο πρωτάθλημα της Β' ΕΠΣΛ.
Εκεί στον 1ο όμιλο το σκηνικό στην κορυφή δεν άλλαξε καθώς Προμηθέας ΑΕ Λάρισας και Παναγροτικός Νίκαιας παρέμειναν στις δυο πρώτες θέσεις μετά τις νίκες τους με 3-0 κόντρα σε Δόξα Υπέρειας (εντός) και Δόξα Ραχούλας (εκτός) αντίστοιχα. Πλέον ο Προμηθέας έχει 49 πόντους έναντι 47 του Παναγροτικού.
Στον 2ο όμιλο ο ΠΑΟΛ Αβέρωφ με το άνετο 6-0 κόντρα στη Βαλανίδα παρέμεινε στην πρώτη θέση με 49 βαθμούς, ενώ στην δεύτερη πέρασε ο Λαρισαϊκός μετά τη νίκη του με 1-0 κόντρα στον Κεραυνό Δένδρων έχοντας 44 πόντους. Στην τρίτη θέση υποχώρησε η Ελπίς Μεσοχωρίου που ηττήθηκε 4-1 από τον ΑΟ Συκέας.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων του Σαββάτου (31/3) στη Β' ΕΠΣΛ:
1ος όμιλος
19η αγωνιστική
Δόξα Ραχούλας - Παναγροτικός Νίκαιας 0-3
Προμηθέας ΑΕ Λάρισας - Δόξα Υπέρειας 3-0
Ιπποκράτης - Α.Ε.Σ. Χαραυγή 3-2
Αναγέννηση Φαρσάλων - Ακαδημία Αχιλλέως 1-4
Ατρόμητος Βαμβακούς - Άρης Διλόφου 1-0
Αναγέννηση Ζαππείου - Α.Ε. Μάνδρας 2016 0-0
ΑΟ Ναρθακίου - Ανθούπολη 1-1
Βαθμολογία:
1. Προμηθέας ΑΕ Λάρισας 49
2. Παναγροτικός Νίκαιας 47
3. Ιπποκράτης 38
4. Ατρόμητος Βαμβακούς 34
5. Αναγέννηση Φαρσάλων 32
6. Ανθούπολη 29
7. Δόξα Ραχούλας 26
8. Δόξα Υπέρειας 24
9. Ναρθάκι 22
10. Άρης Διλόφου 20
11. Αναγέννηση Ζαππείου 20
12. ΑΕ Μάνδρας 2016 14
13. Ακαδημία Αχιλλέως 9
14. ΑΕΣ Χαραυγή 5
20η αγωνιστική
Κυριακή 15 Απριλίου
17:00
Δόξα Υπέρειας - Παναγροτικός Νίκαιας
Α.Ε.Σ. Χαραυγή - Δόξα Ραχούλας
Ακαδημία Αχιλλέως - Προμηθέας ΑΕ Λάρισας
Άρης Διλόφου - Ιπποκράτης
Α.Ε. Μάνδρας 2016 - Αναγέννηση Φαρσάλων
Ανθούπολη - Ατρόμητος Βαμβακούς
Αναγέννηση Ζαππείου - ΑΟ Ναρθακίου
2ος όμιλος
20η αγωνιστική
Αναγέννηση Ευαγγελισμού - Κεραυνός Δρυμού 3-3
Ροδιακός - Όλυμπος Καρυάς 6-1
Δολιχιακός - Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 0-7
ΠΑΟΛ Αβέρωφ - Δόξα Βαλανίδας 6-0
Λαρισαϊκός - Κεραυνός Δένδρων 1-0
Τοξότης Λάρισας - Ηρακλής Πλατανουλίων 1-5
ΑΟ Συκέας - Ελπίς Μεσοχωρίου 4-1
Βαθμολογία:
1. Αβέρωφ Λάρισας 49
2. Λαρισαϊκός 44
3. Ελπίς Μεσοχωρίου 42
4. Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 39
5. Ροδιακός 34
6. Κεραυνός Δρυμού 31
7. ΑΟ Συκέας 27
8. Δόξα Βαλανίδας 26
9. Ηρακλής Πλατανουλίων 21
10. Τοξότης Λάρισας 21
11. Όλυμπος Καρυάς 18
12. Αναγέννηση Ευαγγελισμού 16
13. Δολιχιακός 12
14. Κεραυνός Δένδρων 12
21η αγωνιστική
Κυριακή 15 Απριλίου
17:00
Αναγέννηση Ευαγγελισμού - Ροδιακός
Κεραυνός Δρυμού - Δολιχιακός
Όλυμπος Καρυάς - ΠΑΟΛ Αβέρωφ
Πανιώνιος Νέας Σμύρνης - Λαρισαϊκός
Δόξα Βαλανίδας - Τοξότης Λάρισας
Κεραυνός Δένδρων - ΑΟ Συκέας
Ελπίς Μεσοχωρίου - Ηρακλής Πλατανουλίων